Tradycje Wielkanocne

Święta Wielkanocne to czas radości, budzenia się nowego życia, wspólnego przebywania z najbliższymi oraz kultywowania tradycji. 12 kwietnia jedna z najstarszych grup w naszym przedszkolu – „Jeżyki”, zaprezentowała program artystyczny zatytułowany „Tradycje Wielkanocne”. Podczas uroczystości ubrane na ludowo 6-latki przybliżyły wszystkim zgromadzonym gościom zwyczaje i obrzędy wielkanocne.  Nie zabrakło nawet tradycyjnego polewania wodą, a każdy oblany przyjął to z uśmiechem.

Dziecięca interpretacja wielkanocnych zwyczajów, śpiewanie świątecznych piosenek, taniec, barwne dekoracje, a przede wszystkim wzajemne życzenia i dzielenie się jajkiem, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Serdecznie dziękujemy naszym miłym gościom za przybycie.

Całej społeczności przedszkolnej, rodzicom życzymy przy tej okazji  zdrowych i  wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajeczka i mokrego dyngusa.

Tradycje Wielkanocne