Pierwszy dzwonek…

3 września zabrzmiał symboliczny pierwszy dzwonek, który oznajmił początek roku szkolnego dla całej społeczności PSP nr 32. Uczniowie pełni wakacyjnych wrażeń i radosnych oczekiwań na spotkania z koleżankami i kolegami zgromadzili się w sali gimnastycznej. Niezwykle podekscytowane były dzieci z klas czwartych i pierwszych, bo to przecież nowy etap w ich szkolnym życiu. Niepewność, momentami strach, jak to będzie, jaka będzie nowa wychowawczyni, czy koleżanki i koledzy będą mili i serdeczni? Te pytania stale pojawiały się w ich myślach. Nie mieli się jednak, czego obawiać, bo już w drzwiach sali dzieci zostały serdecznie powitane. Przy klasach stali wychowawcy i z uśmiechem na twarzach zapraszały swoich uczniów. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu.
Pełni wiary we wspaniałe wyniki w nauce, ciekawi nowych treści i przedmiotów, uczniowie zaczęli się uczyć w nieco innej, bo już ośmioklasowej szkole podstawowej.