Klasa 1 a wita wiosnę

W piątek 19 marca uczniowie klasy I a uroczyście przywitali nadchodzącą wiosnę. Dzieci otrzymały list od samej Pani Wiosny. Dowiedziały się, że zima nie chce nas opuścić i aby nastała wiosna, muszą spełnić kilka poleceń – pospacerować z rodzicami po parku Planty i poszukać znaków, które pani Wiosna już przesyłała, zagrać na „hałaśnikach”, by odstraszyć Zimę, zaśpiewać piosenkę, która sławi Wiosnę oraz być radosnym i uśmiechniętym, gdyż uśmiechy i gorące serduszka dzieci mogą roztopią złość Zimy i pozwolić Wiośnie, by szybko do nas wróciła. Dzieci wykonały gaiki – maiki i idąc w paradzie po korytarzach szkoły żegnały zimę i zapraszały wiosnę. Wszystkie polecenia pani Wiosny spełnione, teraz tylko czekać, aż u nas zagości.