5a na ściance wspinaczkowej

Dnia 17 czerwca 2021roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na ściance wspinaczkowej Grota w Radomiu. Uczestnicy mieli komfortowe warunki, gdyż cały obiekt był do ich wyłącznej dyspozycji. Na początku instruktor przedstawił bardzo jasno i czytelnie wszystkie zasady bezpieczeństwa. Następnie odbyła się stosowna rozgrzewka. Zabawa rozpoczęła się od wspinaczki na ściance boulderowej, bez użycia liny asekuracyjnej. Wszyscy wytrwale próbowali przejść „małą ściankę” w całości, co na początku nie było łatwe i potrzebne były wskazówki instruktora. Gdy uczestnicy zdobyli podstawowe umiejętności wspinaczkowe, zajęcia przeniosły się na dużą, właściwą ścianę. Wszyscy zostali zabezpieczeni odpowiednimi uprzężami i jeszcze raz zostały przypomniane wszystkie zasady bezpieczeństwa. Rozpoczęła się prawdziwa zabawa, która jednocześnie była niemałym wyzwaniem i budziła wiele emocji. Wszyscy świetnie sobie radzili i wielu uczestników dotarło na szczyt ścianki. Instruktor cały czas kontrolował poczynania uczniów, udzielał podpowiedzi i motywował do wytrwałości. Najlepsi i najbardziej wytrwali zawodnicy nagrodzeni zostali brawami. Po długim czasie nauki zdalnej, taka energiczna forma rekreacji z odrobiną adrenaliny, okazała się strzałem w dziesiątkę.