Europejski Tydzień Kodowania

EU CodeWeek to społeczna inicjatywa, której celem jest przekazanie wszystkim umiejętności kodowania i umiejętności cyfrowych   w zabawny i wciągający sposób. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

CodeWeek to:
#świetna okazja, by zacząć zabawę    z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
#wiele ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeń, w których można wziąć udział, codeweek/pl/live.
  W ramach EU CodeWeek w dniach od 18.10 do 22.10. 2021 uczniowie Naszej szkoły na lekcjach informatyki, w klasach IV-VIII wezmą udział w Moja pierwsza godzina kodowania.
Przez godzinę poznają strukturę programowania w Scrachu lub Pythonie z Silent Teacher na hourofcode.com.