Higiena i zdrowe odżywianie to podstawa

Dnia 13  października 2021r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas I w ramach edukacji zdrowotnej, tematem których były ,,Higiena osobista” i ,,Zdrowe odżywianie”.  Na zajęciach  otwartych gościem była  pielęgniarka szkolna p. Barbara Masiarz, z którą koordynator d/s promocji zdrowia p. Aldona Mazur  przeprowadziła prelekcję. Przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca kształtowania podstawowych nawyków związanych z higieną osobistą, oraz  zdrowym odżywianiem.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach , chętnie wypowiadali się na prezentowane tematy, wykazując się dużą wiedzą.
Na podsumowanie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki i wysłuchały wierszy pt.,, Witaminki”,  ,,Brud i mydło”,  ,, Zębowa czarownica” z książki Anny Mikity pt. ,, Różne sposoby na wredne choroby”.