„Organizm człowieka i jego zdrowie ”

30 maja 2022r. w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego w Radomiu odbył się finał III Powiatowego Konkursu Biologicznego „Organizm człowieka i jego zdrowie ” dla uczniów klas VII i VIII z Radomia i powiatu radomskiego, którego jesteśmy współorganizatorami. Honorowy patronat nad konkursem objęli: – Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (RODoN) – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, w etapie szkolnym tegorocznej edycji uczestniczyło 379 uczniów z 41 szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 106 uczniów z 37 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Klara Wojciechowska z klasy 8 c oraz Amelia Górska z klasy 7c. Uczestników konkursu powitali dyrektorzy trzech szkół będących organizatorami konkursu: – Pani Danuta Kuźmiuk   – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu – Pani Aleksandra Kaleta – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Radomiu – Pan  Romuald Lis – dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącym  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Po części oficjalnej uczestnicy, pod opieką koordynatorów konkursu – nauczycieli biologii – pani Eweliny Dębickiej, pani Anety Wrochny oraz pani Beaty Olchowej, a także pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu, przystąpili  do  rozwiązywania 30 zadań z zakresu budowy organizmu człowieka i jego zdrowia. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród laureatom i uczniom wyróżnionym odbędzie się 23 czerwca 2022r. Konkurs został umieszczony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w wykazie zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione podczas rekrutacji do szkół  ponadpodstawowych.