Półkolonia Lato 2022

W ramach akcji „Lato 2022” została zorganizowana półkolonia dla 30 dzieci głównie ze szkoły macierzystej. Głównym hasłem półkolonii było: Regionalnie i bezpiecznie.  Bogaty program półkolonii oraz przyjazna atmosfera sprzyjały wypoczynkowi. W trosce o bezpieczeństwo wychowankowie zostali zapoznani z obowiązującymi regulaminami. Pani pielęgniarka wspierała wychowanków troskliwą opieką w trakcie każdych zajęć.  Dzieci wzięły udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach:
– chemicznych – wytwarzali mydełka,
– lego- robotyki.
Na rozgrzęwkę bawili się w „Krainie Marzeń”, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego tworzyli medaliony z herbem Radomia. Koloniści brali udział w wycieczce do Krajna do Parku Miniatur oraz świtnie bawili się w tamtejszym lunaparku. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o Cerekwi, zobaczyć remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, samochody bojowe, ćwiczyć rozwijanie i zwijanie węży strażackich,  były też elelmety hipoterapii.  Obejrzeli najnowszy hit kinowy Minionki. Odbywały się liczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne, festiwal piosenki letniej. Na zakończenie turnusu uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy konkursów nagrody.