Rajd Mikołajkowy

Uczniowie klas IVb, Vb, VIIIB, wraz z opiekunami szóstego grudnia wzięli udział w Rajdzie mikołajkowym z „Mikołajem przez las” zorganizowanym przez fundację „Anima loci” . Wszystko rozpoczęło się przed budynkiem szkoły sprzed którego uczestnicy w świetnych humorach, mimo  wczesnej pory, wyruszyli na dworzec PKP, aby pociągiem odjechać w siną dal. No może nie taką siną, tylko do Dobieszyna, gdzie czekał na nich już Święty Mikołaj, aby oprowadzić ich po okolicznych lasach. Rozpoczęła się również gra terenowa. Wszyscy ochoczo rozpoczęli rywalizację i wędrówkę. Jedną z ciekawszych atrakcji było zwiedzania Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Podlesiu Dużym. W tym niezwykłym muzeum można było wszystkiego dotknąć, a oprowadzał po nim i opowiadał sam właściciel. Zbieranie eksponatów rozpoczął jeszcze ze swoim ojcem i kolekcję, liczącą już kilka, jeśli nie kilkanaście tysięcy przedmiotów, systematycznie powiększa. Niektóre z nich to prawdziwe unikaty w skali krajowej, których nie można zobaczyć w żadnym innym miejscu. Po zakończeniu zwiedzania można było nabyć pamiątki i wyruszyć w dalszą drogę, aż do miejsca w którym wszyscy rozgrzali się przy ognisku i posilili pieczoną kiełbaską. Tam też zakończyła się gra terenowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Pozostali uczestnicy też nie zostali zapomniani przez Świętego Mikołaja i każdy  otrzymał jakiś pamiątkowy drobiazg. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak Zestaw przetrwania, a zwłaszcza krzesiwko. Po ognisku rajdowcy, nieco ubłoceni i nawilżeni mżącym deszczykiem, w świetnych jednak humorach pociągiem wrócili do Radomia, gdzie już na dzielnych podróżników czekali stęsknieni rodzice. Wkrótce kolejne wypady w ramach Zimowego Rajdu na Raty. Zapraszają opiekunowie szkolnego koła turystycznego „Róża Wiatrów”  Magdalena Górska, Natalia Machnio, Marcin Skrok i Cezary Szlachciński. Do zobaczenia niebawem na szlaku.