WF na lodowisku

Zima to okres, kiedy spada aktywność fizyczna dzieci i młodzieży powodując równocześnie obniżenie zdobytej latem sprawności i wydolności fizycznej. 12 stycznia uczniowie klasy IVb oraz VIIIb pod opieką p. Natalii, p. Marcina i p. Cezarego wybrali się w ramach lekcji wychowania fizycznego na lodowisko. Wyjście było bardzo udane, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Część z nas doskonaliła umiejętność jazdy na łyżwach, a niektórzy dopiero pierwszy raz próbowali swoich sił. Wszyscy dobrze sobie radzili. Bardzo spodobała nam się taka forma aktywności. Mamy nadzieję na więcej podobnych wyjść, które pomogą nam udoskonalić naszą sprawność fizyczną. Zabawa na lodzie korzystnie wpływa na stan zdrowia młodego człowieka: poprawia sprawność fizyczną, zwiększa wydolność oraz hartuje organizm. Udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu zapewnia uczniom pełny wypoczynek psychofizyczny, a także sprawia im dużo radości.