Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018 roku odbył się Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez uczniów i nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Wydarzenie to miało również na celu rozbudzanie zainteresowania oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

Na początek uczniowie klas ósmych sprawdzili swoją wiedzę ze znajomości języka niemieckiego biorąc udział w Loterii językowej. W tym dniu odbył się również Internetowy Konkurs Krajoznawczy Office 365 z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała uczennica klasy 8a Julia Osińska. Uczniowie zaprezentowali również swoje ciekawe pomysły ubierając w ten dzień strój w barwach Niemiec. Na koniec wspólnej zabawy nastąpiła degustacja słodyczy naszych zachodnich sąsiadów. Smakowaliśmy słodkości z firmy Schogetten, Nestle, Ritter Sport, Storck, Milka, Haribo …..

Było naprawdę słodko! 🙂