WARSZTATY KULINARNE

Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Poznawać tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

Na wycieczkę do Restauracji Split, wybrały się „Leśne Duszki”. Odbyły się tam warsztaty kulinarne z przyrządzania pizzy. Przedszkolaki, pod czujnym okiem Szefa Kuchni własnoręcznie przygotowały pizzę i towarzyszyły obsłudze restauracji przy procesie wypieku. Wyjście było okazją do utrwalenia zasad poprawnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kulturalnego spożywania posiłków. Wszystkie pizze były przepyszne! Uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Dla Leśnych Duszków to był wyjątkowy i pełen atrakcji dzień.

WARSZTATY KULINARNE

„PRZYGODY KOTA”

Barwne kostiumy, piękna scenografia, doskonała muzyka, wspaniałe lalki – to wszystko starsze przedszkolaki mogły obejrzeć na scenie Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. „Przygody kota” w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora to barwna, mądra bajka, która mówi o tym, że współpraca międzypokoleniowa może być owocna, że warto korzystać z mądrości i doświadczenia starszych, że i młodzi mogą wiele wnieść w życie doświadczonych, zwłaszcza jeśli chodzi o ważną misję…. Podczas spektaklu na twarzach dzieci gościł uśmiech i radość.

Wyjścia do teatru mają na celu między innymi rozbudzanie zainteresowań kulturą oraz mają wyzwalać pozytywne uczucia i emocje. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

„PRZYGODY KOTA”

„DZIECIĘCY ŚWIAT POEZJI” KONKURS RECYTATORSKI

12 kwietnia 2024 w Domu Kultury na Borkach odbył się Konkurs Recytatorski pt. „Dziecięcy Świat Poezji”. Nasze przedszkole reprezentowały Paula Pożyczka z grupy „Leśne Duszki” oraz Alicja Witek z grupy „Krasnoludki”. Paula pięknie wyrecytowała wiersz Marii Konopnickiej pt. „Pranie”, z kolei Alicja przedstawiła przygody psa „Dżoncio” Juliana Tuwima. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom, podziwiamy ich odwagę i życzymy dalszych sukcesów!

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości dzieci na kulturę słowa i zapoznanie ich z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej. Propagowanie wśród dzieci poezji o tematyce dziecięcej jako środka wypowiedzi własnej, rozwijanie umiejętności interpretacji poezji i wyobraźni twórczej.

DZIECIĘCY ŚWIAT POEZJI KONKURS RECYTATORSKI