Wycieczka klasy 3B do Garbatki Letnisko na Farmę Alpaków

30.09.2020 r.  klasa 3B z okazji Dnia Chłopaka odwiedziła Farmę Alpaków w Garbatce. Alpaki to niezwykle przyjazne, towarzyskie i delikatne zwierzęta. Bliski kontakt z nimi sprzyja rozluźnieniu, uspokojeniu i wyciszeniu. Zmniejsza lęk i stres. Alpaki mają bardzo pozytywny wpływ na dzieci. Opieka nad nimi uczy empatii i odpowiedzialności. „Projekt Alpaka” to miejsce, w którym żyją 4 Alpaki – chłopaki w zgodzie z psami, królikami, kurami, kotami. Dzieci karmiły zwierzęta, były w bliskim z nimi kontakcie. Wzięły udział w konkursie wiedzy o Alpakach (z nagrodami), a także wykonały portrety wybranych zwierząt. Na zakończenie został przygotowany poczęstunek (kiełbasa z grilla oraz owoce). Dzieci pełne wrażeń i miłych odczuć wróciły do Radomia.