PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Jestem sobie przedszkolaczek

śpiewam, tańczę no i skaczę.

Dziś też powód mam do śmiania,

bo to dzień jest pasowania.

 

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem.

Dzieci z grupy „Poziomki” po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom i medal.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 

Przejdź do galerii:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie Dzień Misia. W tym dniu, każde dziecko mogło zabrać ze sobą do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. W grupach Panie zadbały o to, żeby dzieci się nie nudziły – była misiowa dyskoteka, rebusy z misiem oraz konkursy. Miłą zabawę zorganizowała również młodzież ze szkolnego wolontariatu, która przygotowała różne zabawy ruchowe.

Przejdź do galerii:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

MOBILNE PLANETARIUM

Ostatnio nasze przedszkole odwiedzili Panowie z Mobilnym Planetarium. A co to takiego? To przenośna, nadmuchiwana kopuła, wyposażona w projektor, system dźwiękowy i ekran sferyczny, na którym wyświetlany jest wysokiej jakości film oraz pokazy astronomiczne. Seans w planetarium znacząco różni się od zwykłej wizyty w kinie! To niecodzienne, interaktywne doświadczenie podróży w czasie i przestrzeni.

Planetarium konfrontuje z tajemnicami Wszechświata i otwiera swoich widzów na obcowanie z jego pięknem. Jest to prawdziwa magia, która przenosi w głąb kosmicznych tajemnic. Dzięki nowoczesnym technologiom, które skracają dystans między ludźmi, a gwiazdami, każdy może doświadczyć tej niezwykłej podróży.

Kopuła, wypełniona ciekawością, otwiera swe podwoje dla tłumu marzycieli. A tymi marzycielami były przedszkolaki z naszego przedszkola, którzy po takiej prezentacji na pewno będą astronautami albo astronomami. Dzieci były zachwycone podniebnymi widokami. Było to miłe przeżycie dla każdego przedszkolaka.

Przejdź do galerii:

MOBILNE PLANETARIUM