DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – to świetna okazja, aby skupić swoją uwagę na działaniach, które mogą poprawić jakość naszej planety i mieć realny wpływ na ochronę środowiska.

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to Planeta kontra plastik. „W zeszłym roku na całym świecie wyprodukowano ponad 500 miliardów toreb plastikowych, czyli milion torebek na minutę” – czytamy na oficjalnej stronie Dnia Ziemi 2024.

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można dbać o naszą planetę.

Celem zajęć w tym dniu było:

  • Zachęcanie dzieci do dbania o przyrodę poprzez wykształcanie codziennych nawyków proekologicznych oraz racjonalne korzystanie z jej zasobów.
  • Przybliżenie dobrodziejstw, jakie daje nam planeta Ziemia, a także ukazanie niebezpieczeństw jej zagrażających.
  • Uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie.

Przejdź do galerii:

DZIEŃ ZIEMI

„Z POEZJĄ MI DO TWARZY” KONKURS RECYTATORSKI

W naszym przedszkolu ciągle się coś dzieje…podczas konkursu recytatorskiego, który odbył się w naszej placówce wyłonione zostały niesamowite talenty. Dzieci przybliżyły nam wiersze ulubionych poetów, takich jak: Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka. Przedszkolaki wyrecytowały wierszyki te śmieszne i te pouczające jak również takie, które przedstawiają piękno otaczającego świata. Jury po intensywnej naradzie przyznało:

„Poziomki” – 3-latki:
I miejsce – Oliwia S.
Wyróżnienie – Róża R., Lilianna J.
„Leśne Duszki” – 4-latki:
II miejsce – Bruno T.
Wyróżnienie – Hanna G., Helena M.
„Krasnoludki” – 5-latki:
III miejsce – Alicja W.
Wyróżnienie – Aleksandra I., Leon Sz.
„Jeżyki” – 6-latki:
I miejsce – Lena M.
II miejsce – Miłosz K.
Wyróżnienie – Valeriia P.
„Muchomorki” – 6-latki:
III miejsce – Lena Ł.
Wyróżnienie – Maja W.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na scenie 🙂
Przejdź do galerii:

 

WARSZTATY KULINARNE

Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Poznawać tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

Na wycieczkę do Restauracji Split, wybrały się „Leśne Duszki”. Odbyły się tam warsztaty kulinarne z przyrządzania pizzy. Przedszkolaki, pod czujnym okiem Szefa Kuchni własnoręcznie przygotowały pizzę i towarzyszyły obsłudze restauracji przy procesie wypieku. Wyjście było okazją do utrwalenia zasad poprawnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kulturalnego spożywania posiłków. Wszystkie pizze były przepyszne! Uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Dla Leśnych Duszków to był wyjątkowy i pełen atrakcji dzień.

Przejdź do galerii:

WARSZTATY KULINARNE