Konkurs „Moja kolęda”

17 stycznia 2023 r. po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „Moja kolęda”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Konkurs przebiegł w miłym i radosnym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku małym wykonawcom dodały odświętne stroje i scenografia. Uczestników oceniało jury konkursowe. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

WYNIKI KONKUSU:

Iga Starzyńska z gr. III „Poziomki”

Aleksander Kacprzak z gr. II „Muchomorki”

II MIEJSCE

Maja Oko z gr. IV „Jeżyki”

Duet Lena Łyżwa i Róża Kowalczyk-Deja z gr. II „Muchomorki”

III MIEJSCE

Duet Helenka Markowska i Paula Pożyczka z gr. I „Leśne Duszki”;

Lena Łobodzińska z gr. IV „Jeżyki”

Olaf Rejmer z gr. V „Krasnoludki”

WYRÓŻNIENIA powędrowały do: duetu Noemi Szymańskiej i Alicji Witek z gr. V „Krasnoludki”; Aleksandry Motyki i Wojciecha Tabora z gr. III „Poziomki” oraz Szymona Gregorczyka z gr. IV „Jeżyki”

Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszych wspaniałych wykonawców!

Konkurs „Moja Kolęda”

Warsztaty pszczelarskie

W dniu 13 stycznia 2023 r.  w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie pt. „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziały się czym się różni matka pszczela ,,królowa” od zwykłej robotnicy. Mogły także obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa on w swojej codziennej pracy. Niewątpliwą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonanie świeczek z pszczelego wosku.

Za udział w warsztatach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki młodych pszczelarzy.

Teraz każdy już wie, jak ważne i pożyteczne są pszczoły!   🐝🐝🐝

Warsztaty pszczelarskie

Zabawy zimowe w Krasnoludkach

Dużo śniegu leży w koło,

wszystkim dzieciom jest wesoło.

Mamy narty, mamy  sanki

wyruszamy koleżanki.

Sport zimowy, super sprawa,

to wspaniała jest zabawa.

Tu przedszkole a tam górka,

o już widać ją z podwórka.

Będzie z górki zjazd wspaniały,

to jest pomysł doskonały!

10 stycznia w grupie „Krasnoludków” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Pomimo braku śniegu na dworze, w sali u Krasnoludków mogliśmy poczuć się, jakby śnieg miał zaraz spaść. Panie wprowadziły wszystkich rodziców i dzieci w prawdziwie zimowy klimat. Podczas zajęć dzieci poznały historię dziewięciu bałwanków, dowiedziały się w jakich miejscach można bezpiecznie bawić się na śniegu i jakie zabawy są bezpieczne.  Każde dziecko wraz z rodzicem wykonało bałwanka z przygotowanych elementów. Wspólne zabawy ruchowe zintegrowały wszystkich obecnych na zajęciach.

Zajęcia otwarte w Krasnoludkach