Wycieczka Jeżyków do Bałtowa

W poniedziałek 13 czerwca 2022r. przedszkolaki z grupy „Jeżyki” wraz ze swoimi rodzicami i paniami wybrały się na całodniową wyprawę do Bałtowa.

W Parku Jurajskim dzieci oglądały naturalnych rozmiarów makiety prehistorycznych zwierząt, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku. Pani przewodnik w ciekawy sposób przekazywała dzieciom informacje o nazwach, trybie życia i cechach wybranych okazów. Następnie udaliśmy się do Sabatówki, gdzie zostaliśmy zaproszeni do chatki czarownicy, która już na nas czekała. Opowiedziała dzieciom zabawne historie. Kolejnym etapem wycieczki bałtowskiej było zwiedzanie zwierzyńca, górnego i dolnego. Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy. Ostatnim elementem bałtowskich atrakcji był park rozrywki, w którym dzieci mogły spożytkować swoją energię na różnego rodzaju sprzętach, m.in. trampolinach, kolejkach, karuzelach, dmuchanych zamkach oraz basenie z piłkami.

Do domu dzieci wracały bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.

Przejdź do galerii:

Wycieczka Jeżyków do Bałtowa

Pożegnanie przedszkola

10 i 14 czerwca 2022 roku, sześciolatki z grupy „Jeżyki” oraz „Poziomki” pożegnały nasze przedszkole – pracowników, młodszych kolegów, koleżanki i beztroską zabawę.

Uroczystości rozpoczęły się polonezem. Następnie były wiersze i piosenki, które opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Dzieci przekonały wszystkich zebranych o tym jak wiele miłych chwil spędziły w przedszkolu i zdobyły wiedzę, która na pewno przyda się nie tylko w szkole. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła sukcesów w szkole. Dzieci otrzymały na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil w przedszkolu dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz książki. Natomiast rodzice starszaków złożyli podziękowania Pani dyrektor, Pani wicedyrektor oraz nauczycielkom i pracownikom przedszkola za opiekę, cierpliwość, serce i trud wychowania ich dzieci.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji i wielu sukcesów w szkole.

Przejdź do galerii:

Sześciolatki żegnają przedszkole

Wycieczka Poziomek

We wtorek 7 czerwca, dzieci z grupy Poziomki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej.

Dzieci zwiedzały obiekty muzealne, brały udział w zabawach ruchowych na placu zabaw a na koniec zjadły kiełbaskę z ogniska.

Wrażeń było tyle, że nie da się ich opisać. Oby takich wycieczek było jak najwięcej!

Przejdź do galerii:

Wycieczka i piknik Poziomek