Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia nasze przedszkolaki zabrały ze sobą do przedszkola swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Przejdź do galerii:

Dzień Pluszowego Misia

Ogólnopolski Dzień Wiatraczka

21 listopada 2021r. po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci. Jest to akcja społeczna poświęcona mukowiscydozie. Akcja polega na przygotowaniu papierowych wiatraczków oraz rysowaniu i malowaniu wiatraczkowych motywów.

Tego dnia dzieci wykonywały wiatraczki papierowe, lepiły wiatraczki z plasteliny, układały motyw wiatraczka z różnego rodzaju klocków. 

Wykonując wiatraczki i rozmawiając o dzieciach chorych na mukowiscydozę, uczyły się tolerancji i szacunku dla osób dotkniętych chorobami genetycznymi.

Przejdź do galerii:

Ogólnopolski Dzień Wiatraczka

Teatrzyk w przedszkolu

18 listopada 2021r. naszych przedszkolaków, tych starszych i tych młodszych, już po raz kolejny odwiedził Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Dzieci obejrzały spektakl multimedialny „Spotkanie z bajką”. Oprócz przedstawienia na dzieci czekały wspaniałe atrakcje: zagadki, bańki mydlane i oczywiście pamiątkowe zakładki i książeczki.

Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły!

 

Przejdź do galerii:

Teatrzyk w przedszkolu