Starszaki w Straży Pożarnej

5 października dzieci ze starszych grup (Jeżyki oraz Poziomki) wybrały się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu na warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Bezpieczny dom”.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy wyjaśniali w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, podziwiały wspaniałe pojazdy, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Odbył się też pokaz zjazdu strażaków po ześlizgu. Przedszkolaki wykazały się swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej. Wielką atrakcją na zakończenie była możliwość przymierzenia kasku strażackiego.
Dziękujemy pracownikom Komendy Miejskiej PSP za miłe przyjęcie, wspaniale spędzony czas oraz dostarczenie tylu wrażeń naszym przedszkolakom.