Wycieczka Muchomorków i Krasnoludków do Muzeum Wsi Radomskiej

W czwartek 21 kwietnia nasze najmłodsze grupy przedszkolne Muchomorki i Krasnoludki wybrały się na autokarową wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej.

Dzieci wzięły udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Celem zajęć było przedstawienie procesu obróbki ziarna od momentu zasiewu do produktu końcowego jakim jest chleb.

Dzieci oglądały kolekcję młynów, gdzie zapoznały się z ich konstrukcją. Dowiedziały się, jak pozyskiwano mąkę. Następnie na jednej z zagród odwiedziły chałupę, gdzie obejrzały piec chlebowy i narzędzia niezbędne do wypieku chleba. Po zajęciach w terenie lekcja kontynuowana była w muzealnej szkole, gdzie dzieci poznały gatunki zbóż uprawianych na Mazowszu, przesądy i zwyczaje  towarzyszące wypiekowi chleba, formowały bułki z ciasta drożdżowego (bułki były wypiekane).

Przejdź do galerii:

Wycieczka Muchomorków i Krasnoludków do Muzeum Wsi Radomskiej