Wycieczka Jeżyków do Bałtowa

W poniedziałek 13 czerwca 2022r. przedszkolaki z grupy „Jeżyki” wraz ze swoimi rodzicami i paniami wybrały się na całodniową wyprawę do Bałtowa.

W Parku Jurajskim dzieci oglądały naturalnych rozmiarów makiety prehistorycznych zwierząt, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku. Pani przewodnik w ciekawy sposób przekazywała dzieciom informacje o nazwach, trybie życia i cechach wybranych okazów. Następnie udaliśmy się do Sabatówki, gdzie zostaliśmy zaproszeni do chatki czarownicy, która już na nas czekała. Opowiedziała dzieciom zabawne historie. Kolejnym etapem wycieczki bałtowskiej było zwiedzanie zwierzyńca, górnego i dolnego. Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy. Ostatnim elementem bałtowskich atrakcji był park rozrywki, w którym dzieci mogły spożytkować swoją energię na różnego rodzaju sprzętach, m.in. trampolinach, kolejkach, karuzelach, dmuchanych zamkach oraz basenie z piłkami.

Do domu dzieci wracały bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.

Przejdź do galerii:

Wycieczka Jeżyków do Bałtowa