Dzień Europy, to jedno z najważniejszych świąt integracji europejskiej – ustanowione na pamiątkę Deklaracji Schumana z 1950 roku, która zapoczątkowała proces budowy wspólnoty państw europejskich. Dzień Europy obchodziliśmy również w naszym przedszkolu. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda flaga. Zapoznały się z hymnem – „Odą do radości”, tańczyły tańce ludowe krajów unijnych oraz wykonały flagi krajów należących do Unii. Obchodzenie tego dnia to świetna okazja do zabawy, nauki, poznawania różnych kultur, ale również kształtowania postawy tolerancji oraz rozwijania u dzieci poczucia przynależności do Unii Europejskiej.
W związku z obchodami „Dnia Europy”, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Europa oczami dziecka”. Wszyscy uczestnicy wykonali piękne, kolorowe prace, które zachwyciły jurorów. Oto laureaci:
I miejsce: Aleksander P. grupa II „Poziomki”, Oliwa M. grupa V „Muchomorki”;
II miejsce: Aleksander K. grupa III „Żabki”, Igor P. grupa III „Żabki”, Nazir A. grupa V „Muchomorki”;
III miejsce: Kacper K. grupa II „Poziomki”, Leon Ś. grupa IV „Krasnoludki”, Weronika W. grupa IV „Krasnoludki”;
Wyróżnienia: Zofia C. grupa I „Jeżyki”, Marcel B. grupa I „Jeżyki” Oliwa S. grupa II „Poziomki”, Marianna M. grupa III „Żabki”, Tadeusz J. grupa V „Muchomorki”, Stanisław N. grupa IV „Krasnoludki”.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych w naszej placówce.
Przejdź do galerii: