DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych – czas refleksji i zadumy.

Tuż przed 1 listopada przedszkolaki z grupy „Jeżyki” odwiedziły kamienicę, gdzie więziono Polaków walczących o wolność. Wizyta, w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia znicza,  dlatego dzieci zapaliły symboliczne światełka. Spacer był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu.

Dla wszystkich dzieci była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie w pamięci.