DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego jak co roku przedszkolaki, włączyły się do akcji społecznej, pokazując swoje zrozumienie i akceptację.

Tego dnia założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Jest to symbol solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. W grupach w naszym przedszkolu prowadzone były zajęcia w formie pogadanki oraz oglądane były filmy edukacyjne. Celem Dnia Kolorowej Skarpetki jest kształtowanie umiejętności akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W naszym przedszkolu dzieci już od najmłodszych lat uczą się zwiększania świadomości na temat Zespołu Downa, likwidowania barier i uprzedzeń. Dzięki temu wiedzą, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI