WARSZTATY KULINARNE

Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Poznawać tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

Na wycieczkę do Restauracji Split, wybrały się „Leśne Duszki”. Odbyły się tam warsztaty kulinarne z przyrządzania pizzy. Przedszkolaki, pod czujnym okiem Szefa Kuchni własnoręcznie przygotowały pizzę i towarzyszyły obsłudze restauracji przy procesie wypieku. Wyjście było okazją do utrwalenia zasad poprawnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kulturalnego spożywania posiłków. Wszystkie pizze były przepyszne! Uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Dla Leśnych Duszków to był wyjątkowy i pełen atrakcji dzień.

WARSZTATY KULINARNE