Święto Odzyskania Niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

Co roku w listopadzie w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Narodowe – Święto Niepodległości. 8 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z grupy III “Poziomki” tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny wykonany przez dzieci .
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Jak co roku przedszkolaki włączyły się również w akcję „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci z najstarszych grup przedszkolnych odśpiewały wspólnie hymn narodowy, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm i przywiązanie do symboli narodowych.