Dzień Wiatraczka

21.11.2022r. dzieci z naszego przedszkola, po raz kolejny, wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Wiatraczka dla słonych dzieci–  dużej, społecznej akcji poświęconej mukowiscydozie. Inicjatorem i organizatorem akcji w Polsce jest Fundacja Oddech Życia. Akcja polega na przygotowywaniu papierowych wiatraczków oraz rysowaniu i malowaniu wiatraczkowych motywów. Prowadzone są również zajęcia na temat mukowiscydozy. Jest to choroba powodująca częste infekcje płuc, pogarszająca znacznie stan zdrowia, powodująca niewydolność oddechową. Chorzy z mukowiscydozą żyją znacznie krócej niż zdrowi ludzie. Choroba jest nieuleczalna, nie ma na nią skutecznego leku. Można jedynie próbować ograniczać postępy i objawy tej choroby. Głównym założeniem wiatraczkowej akcji jest szerzenie wiedzy o mukowiscydozie, ukazanie, że poprzez zabawę i tworzenie kolorowych, papierowych wiatraczków również można podnosić świadomość na temat tej choroby i tym samym budować godne warunki życia dla dotkniętych tą jednostką chorobową dzieci i dorosłych.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych bardzo zaangażowały się w przeprowadzenie akcji i z wielką chęcią i uśmiechem przygotowały papierowe wiatraczki.

Dzień Wiatraczka