EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

To klucz do wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami. W tym roku dzieci w ramach zajęć języka angielskiego wzięły udział w zabawach dotyczących wybranych państw europejskich.

Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z krajami europejskimi, kształtowanie tolerancji i szacunku wobec innych kultur, rozbudzanie zainteresowania dzieci uczeniem się języków obcych oraz uświadomienie korzyści płynących z umiejętności porozumiewania się w różnych językach.

Przedszkolaki w zabawie witały się w różnych językach, prezentowały stroje w barwach flagi danego kraju oraz wykonane prace. Brały również udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem tradycyjnych melodii z wybranych krajów europejskich. Ten dzień był bardzo ciekawy, przepełniony dawką dużej wiedzy.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW