Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Język polski jest piękny i bogaty, pełen wyrazów, których nie można przetłumaczyć
na inne języki.

– Wisława Szymborska

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VIII b  – Adrian Głuch został finalistą Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy Adrianowi oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Dyrektor ZS-P nr 4 oraz Grono Pedagogiczne

„Matematyczny Dzień Wiosny”

Dnia 22 marca 2024 roku uczniowie z klasy 4a: Iga Jakubiak, Adam Hebda i Marcin Motyka reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematycznym dla uczniów klas czwartych „Matematyczny Dzień Wiosny” pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” w PSP nr 20 w Radomiu. Nasi uczniowie bezbłędnie rozwiązali cztery pierwsze zadania, a w piątym – ostatnim zadaniu, popełnili niewielki błąd. Uzyskali 49 punktów na 50 możliwych. Ostatecznie zajęli II miejsce na 19 startujących zespołów.
Gościem specjalnym konkursu była Pani Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, która pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz wręczyła nagrody naszym uczniom.
Jesteśmy dumni z naszej drużyny!

Kiermasz Muffinek

Trzydziesty marca ogłoszono Światowym Dniem Muffina. W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną czyli 27 marca Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizował kiermasz przepysznych, kolorowych muffinek i przy okazji również konkurs dla klas na najpiękniejszą z nich. Były to prawdziwe dzieła sztuki. Ozdobione bitą śmietaną, polewą, żelkami, orzechami, lukrem, świeżymi owocami, posypką i piankami. Kreatywność naszych uczniów była na wysokim poziomie. Ostatecznie po ciężkich obradach jury wyłoniło zwycięską klasę, którą została klasa 4B. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrana kwota w wysokości 1655zł zostanie przeznaczona na zakup wygodnych i kolorowych siedzisk dla uczniów na II piętro (korytarz). Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za wkład finansowy.
Dziękujemy również pracowni cukierniczej Mamy Ciacho, za przekazania smakowitych babeczek na Nasz kiermasz 💙💙💙