Klasa 8B w EsFit Studio.

Koordynacja ruchowa jest jedną z ważniejszych cech motorycznych. Odgrywa ona bardzo duże znaczenie w sporcie, ale także w życiu codziennym. Im bardziej zaawansowaną czynność chcemy wykonać, tym koordynacja powinna być lepsza. Nad koordynacją, tak jak nad każdą inną zdolnością, można pracować, a drabinka koordynacyjna jest jednym z podstawowych akcesoriów treningowych służących właśnie do jej kształtowania. I właśnie na takie zajęcia wybrali się uczniowie klasy 8B do EsFit Studio, gdzie pod czujnym okiem Pana Mateusza rozwijali swoją koordynację.

Klasa 8A w Muzeum Historii Radomia

Uczniowie klasy 8a razem z wychowawcą, panią Joanną Kowalską odwiedzili 11.01.2023r. Muzeum Historii Radomia. Poznaliśmy bogate ponadtysiącletnie dzieje naszego miasta, świetnie się przy tym bawiąc oraz angażując w liczne gry. Przenieśliśmy się w czasy średniowiecza dzięki strojom z epoki, poznaliśmy ważne dla naszego miasta postacie i wydarzenia. Mogliśmy także obejrzeć wyroby produkowane kiedyś w radomskich zakładach przemysłowych, a nawet przenieść się do wnętrza najstarszej (już nieistniejącej) apteki w Radomiu. Wizyta w muzeum okazała się ciekawa i inspirująca, dzięki nowoczesnej ekspozycji i licznym multimediom. Nie można było się nudzić!

8B w MCSW Elektrownia

Uczniowie klasy 8b wraz z wychowawczynią Panią Natalią wybrali się do Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu do kina i na warsztaty. W kinie obejrzeliśmy film pt: „Johnny” to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. W trakcie warsztatów została Nam przybliżona twórczość Wojciecha Fangora. Rozmawialiśmy o kolorach, farbach, portretach, kosmicznych krainach i kotach. Na koniec wykonaliśmy autoportrety inspirowane sztuką Fangora.