KOMUNIKATY – STRONA GŁÓWNA

Szanowni Państwo,
informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju, od 22 marca do 18 kwietnia 2021 r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, w tym także dzieci z klas I-III.

Narodowy Spis Powszechny informacje

Wewnętrzne Zasady Bezpieczeństwa PSP 32   obowiązujące od 18 stycznia 2021r.

UWAGA UWAGA
 Nasza szkoła stara się o remont stołówki szkolnej, mamy nadzieję, ze pomożecie Nam w tym. Wszystkich bardzo prosimy o wsparcie i codzienne oddawanie głosów. Aby oddać głos znajdź Naszą szkołę na liście i zagłosuj (1pkt). Aby zdobyć 25pkt zgłoś zakup wybranych sprzętów Amica. Zakup produktów Amica musi odbyć się w terminie 01.03.2021-05.05.2021. Sprzęty można zgłaszać maksymalnie do 10.05.2021. Głosowanie trwa do 15.05.2021.
Wejdź w link poniżej i zagłosuj:

Klasa 1 a wita wiosnę

W piątek 19 marca uczniowie klasy I a uroczyście przywitali nadchodzącą wiosnę. Dzieci otrzymały list od samej Pani Wiosny. Dowiedziały się, że zima nie chce nas opuścić i aby nastała wiosna, muszą spełnić kilka poleceń – pospacerować z rodzicami po parku Planty i poszukać znaków, które pani Wiosna już przesyłała, zagrać na „hałaśnikach”, by odstraszyć Zimę, zaśpiewać piosenkę, która sławi Wiosnę oraz być radosnym i uśmiechniętym, gdyż uśmiechy i gorące serduszka dzieci mogą roztopią złość Zimy i pozwolić Wiośnie, by szybko do nas wróciła. Dzieci wykonały gaiki – maiki i idąc w paradzie po korytarzach szkoły żegnały zimę i zapraszały wiosnę. Wszystkie polecenia pani Wiosny spełnione, teraz tylko czekać, aż u nas zagości.

Układ oddechowy na zdalnej biologii

Jednym z najważniejszych przejawów życia jest oddychanie. Uczniowie klas siódmych  samodzielnie wykonali  modele klatki piersiowej by w łatwy i eksperymentalny sposób przekonać się jak poszczególne elementy budowy naszego układu oddechowego pracują oraz w  jaki  sposób  wentylujemy  nasze płuca.   By wykonać taki podstawowy model obrazujący mechanizm działania wentylacji płuc posłużyły nam : butelki plastikowe, baloniki, gumowe rękawice, słomki do napojów, trochę plasteliny i gumki recepturki.

Emp@tyczna Klasa VIb pomaga

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W związku z tym w ramach ogólnopolskiego projektu „Emp@tyczna Klasa” zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę środków opatrunkowych na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Drodzy Uczniowie, po raz kolejny okazało się, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy za tak ogromne wsparcie. Jesteśmy szczęściarzami, że możemy pracować z tak empatyczną młodzieżą. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji, nauczycieli, pracowników i rodziców, bo wiemy, jak wielu dołożyło cegiełkę do tego sukcesu.