Andrzejki w świetlicy szkolnej

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Uczniowie w naszej szkolnej świetlicy 30 listopada uczestniczyli w zabawach związanych z tym dniem, nie zabrakło wróżb, doświadczeń i dobrego humoru, a przede wszystkim uśmiechu na twarzy.

31 Jesienny Rajd na Raty

Od października do listopada 2022r. uczniowie z kl IVb wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Turystycznego „Róża Wiatrów” wzięli udział w 31 Jesiennym Rajdzie na Raty orgaznizowanym przez O.M. PTTK w Radomiu.

Celem Naszym rajdów jest: uczczenie 70. rocznicy powstania Oddziału Miejskiego PTTK, poznawanie okolic Radomia, zdobywanie odznak turystycznych oraz popularyzacja aktywnego wypoczynku.

Pierwsza jesienna rata odbyła się 1 października. Z samego rana Nasi śmiałkowie pod opieką p. Natalii i p. Marcina spotkali się na dworcu PKP. Pociągiem Kolei Mazowieckich dojechali do Jedlni Kościelnej, skąd wyruszyli do miejsca celowego. Pogoda dopisywała, dzięki czemu droga naszego rajdu przez las zachwycała jesiennymi barwami. Spora grupa rajdowiczów połączyła przyjemne z pożytecznym i podczas spaceru zbierała grzyby. W Nadleśnictwie Kozienice czekało na uczestników rajdu ognisko, przy którym można było sobie upiec kiełbasę, chlebek, pianki i inne różne pyszności. Następnie udaliśmy się na dworzec główny w Pionkach. Stamtąd pociągiem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Radomia, gdzie czekali na Nas rodzice.

IIb w piekarni Gajda

Uczniowie kl. 3b byli na wspaniałych warsztatach w piekarni Gajda. Mogli od początku zobaczyć jak wygląda proces powstawania chleba i innego pieczywa oraz ciastek. Poznali zawód piekarza i ciekawostki z nim związane. Oprócz tego własnoręcznie uczniowie wyrabiali ciasto i formowali różne kształty. Oczywiście była też degustacja upieczonego chleba i ciastek. Było sympatycznie, smacznie i słodko.👍🏼