KOMUNIKATY – STRONA GŁÓWNA

1  – 20 marca  2023 rekrutacja do klas I

 

Kryteria rekrutacji do klasy I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta, liczby puktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia. 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia na rok szkolny 2023/2024.

 

Harmonogram konsultacji półrocze II 2022/23  tutaj

Rajd z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Tradycja rzecz święta. 21 marca po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, aby przywitać ją, tym razem w Garbatce Letnisku. Wędrówkę zorganizowało Stowarzyszenie Anima Loci. Po wylądowaniu w Garbatce rozpoczęła się gra terenowa trwająca przez cały czas wycieczki. Mieliśmy okazję zdrowo spędzić czas na łonie przyrody, dotleniając nasze mózgi, wzmocnić ciała zdrowym wysiłkiem na terenie rezerwatu Krępiec, popodziwiać piękno przyrody, a także poznać nieco historię Garbatki. Na zakończenie rajdu jak zwykle czekało na nas ognisko z kiełbaskami i wręczenie nagród dla zwycięzców gry terenowej. Wszystkim dopisywał świetny humor. Obyło się bez poważniejszych strat, choć niektóre rzeczy gubiły się i odnajdywały wypatrzone czujnym okiem opiekunów.

Warsztaty w Muzeum Wsi Radomskiej

21 marca to pierwszy dzień wiosny. W tym dniu klasy 1a i 1b wybrały się do Muzeum Wsi Radomskiej, by pożegnać zimę , a powitać wiosnę. Zabrały ze sobą Marzanny. Dzieci poznały zwyczaje ludowe związane z okresem wiosennym. W muzealnym stawie utopili swoje Marzanny. Słomiane kukły były bardzo ładne więc otrzymały za nie dyplomy i nagrody. Była też ciepła herbata i pyszne bułeczki, którymi zostaliśmy poczęstowani. Cała wyprawa była bardzo udana.

 

Edukacyjny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej

10 marca klasy 1a, 1b, 2a i 2b wysłuchały kolejnego koncertu edukacyjnego. Tym razem gościnnie wystąpiła wirtuozka skrzypiec Elizabeth Pitcairn. To jedna z najsławniejszych i najbardziej uwielbianych solistek Ameryki. Artystka jest wielką filantropką i często angażuje się w akcje charytatywne. Skrzypce, na których gra są jednym z najbardziej legendarnych instrumentów świata – to „Czerwony Mendelssohn”, słynne skrzypce Stradivariusa. Wykonał je legendarny włoski lutnik ok. roku 1720. Ich historia owiana jest tajemnicą. Opowiada o niej film poświęcony temu instrumentowi -„Czerwone skrzypce”. Drugim gościem Radomskiej Orkiestry Kameralnej był Mariusz Smolij , jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia prowadzący orkiestry w Stanach Zjednoczonych i Europie.