KOMUNIKATY – STRONA GŁÓWNA

Uwaga!

Informujemy, że do 31 maja 2022 r. do godz. 23:59, obowiązuje  drugi stopień alarmowy BRAVO. 
Zgodnie z regulacją pkt I ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz. U. z 2016 r. poz. 1101 z późn. zm.), wprowadza się bezwzględny zakaz wstępu na teren szkoły osobom postronnym.  Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni. 
W tych dniach, należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

Proszę o zastosowanie się do powyższych Zarządzeń wydanych przez Prezesa Rady Ministrów.

Dyrekcja Szkoły

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

Zarządzenie Nr 3229.2022 z dnia 28 stycznia 2022 r.

Uchwala_nr_461

List Ministra Edukacji i Nauki dotyczacy sytuacji w Ukrainie

 

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące od 1 września 2021r. 

 
 
Egzamin Ósmoklasisty dla rodziców tutaj

Warsztaty w pizzerii

Dnia 23.05.2022 klasa VIIB w ramach doradztwa zawodowego pod opieką p. Magdą i p. Natalią uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w pizzerii La Spezia. Uczniowie zostali wtajemniczeni w najważniejsze informacje na temat historii pizzy, jej przyrządzania czy odkryli podstawowe składniki, z których się składa. Najciekawszą atrakcją była możliwość rozwinięcia swoich umiejętności kulinarnych poprzez samodzielne przygotowanie pizzy.
Wszyscy uczestnicy z ogromną niecierpliwością oczekiwali na smaczne wypieki, aby na sam koniec móc dokonać ich degustacji.

Koncert edukacyjny

W piątek 20 maja klasy 1a,2a i 3a wysłuchały kolejnego koncertu edukacyjnego pt. „Muzyczne podróże”. Gośćmi Radomskiej Orkiestry Kameralnej byli: François Ragot – dyrygent i niezwykle uzdolniony francuski wiolonczelista oraz Róża Zimnicka uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, która zagrała na niecodziennym instrumencie jakim jest marimba. Soliści wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną zabrali nas w podróż po świecie muzyki nasyconej brzmieniem wiolonczeli. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. „Elegię” na wiolonczelę i smyczki Gabriela Faure, Despadida (Farewell) z Koncertu na marimbę i orkiestrę no. 1 Neya Rosauro. 

Ojcowski Park Narodowy

Osiemnastego maja uczniowie klasy 4b, 4a i 6a wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od maczugi Herkulesa i Zamku w Pieskowej Skale. Następnie czarnym szlakiem dotarliśmy do Jaskini Łokietka, pokonując kolejne kilometry zobaczyliśmy najciekawsze bloki skalne OPN jak: Brama Krakowską czy skałę Rękawicę. Doliną dotarliśmy do Muzeum Przyrodniczego OPN, gdzie zobaczyliśmy ciekawy film i ekspozycje przyrodniczą. Naszą wycieczkę zakończyliśmy na Zamku w Ojcowie skąd rozpościerał sie wspaniały widok na Dolinę Prądnika