Lodowisko 7b i 8a

Zima to okres, kiedy spada aktywność fizyczna dzieci i młodzieży powodując równocześnie obniżenie zdobytej latem sprawności i wydolności fizycznej. Nie należy rezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu może być wyjście na lodowisko.

24.01.2022r. uczniowie klasy 7b i 8a pod opieką p. Natalii Machnio i p. Marcina Skroka wybrały się na lodowisko MOSiR. Uczniowie spędzili na lodowisku 2 godz. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy oraz zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy lub „pingwinka”. Zabawa była przednia i wszystkim towarzyszył uśmiech. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyjście.

Koncert ROK

21 stycznia klasy 1a,1b i 3a wysłuchały kolejnego koncertu edukacyjnego Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt. Karnawał z ROKiem – Bossa Nowa Orkiestrowa. Tym razem obok naszej orkiestry wystąpili: Anna Serafińska – wokal, Paweł Steczek – fortepian i akordeon, Małgorzata Otremba – flet, Andrzej Otremba – gitara, Kosma Kalamarz – gitara basowa i Łukasz Kurek – perkusja. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na największe i najpiękniejsze dzieła kompozytorów brazylijskiej bossa nowy oraz samby w opracowaniu Pawła Steczka na orkiestrę smyczkową z instrumentami solowymi.

Noc Biologów

W piątkowy wieczór 14 stycznia 2022 roku chętni uczniowie naszej szkoły   z klas VII – VIII  pod opieką p. A. Wrochny i p. N. Machnio odwiedzili Instytut Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie  aby uczestniczyć w zajęciach XI edycji  NOCY BIOLOGÓW. Program imprezy był bardzo ciekawy i obfitował w  liczne wykłady, warsztaty i  pokazy. Podczas zajęć nasi uczniowie wcielili się w rolę laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i naturalnych kosmetyków. Dzięki  wysokiemu  poziomowi  przygotowania  zajęć,  ich różnorodnej tematyce i formie, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student czy naukowiec. Zajęcia te udowodniły nam, że biologia jest ciekawa  nie    tylko  dla  wtajemniczonych,  ale  można  przeżyć wspaniale zimowy wieczór w gronie ludzi na co dzień zajmujących się tą fascynującą dziedziną.