Półkolonia Lato 2022

W ramach akcji „Lato 2022” została zorganizowana półkolonia dla 30 dzieci głównie ze szkoły macierzystej. Głównym hasłem półkolonii było: Regionalnie i bezpiecznie.  Bogaty program półkolonii oraz przyjazna atmosfera sprzyjały wypoczynkowi. W trosce o bezpieczeństwo wychowankowie zostali zapoznani z obowiązującymi regulaminami. Pani pielęgniarka wspierała wychowanków troskliwą opieką w trakcie każdych zajęć.  Dzieci wzięły udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach: 
– chemicznych – wytwarzali mydełka,
– lego- robotyki.
Na rozgrzęwkę bawili się w „Krainie Marzeń”, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego tworzyli medaliony z herbem Radomia. Koloniści brali udział w wycieczce do Krajna do Parku Miniatur oraz świtnie bawili się w tamtejszym lunaparku. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o Cerekwi, zobaczyć remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, samochody bojowe, ćwiczyć rozwijanie i zwijanie węży strażackich,  były też elelmety hipoterapii.  Obejrzeli najnowszy hit kinowy Minionki. Odbywały się liczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne, festiwal piosenki letniej. Na zakończenie turnusu uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy konkursów nagrody.  

Projekt Kuferek z pamiątkami w ramach programu eTwinning

W II semestrze roku szkolnego 2021/2022 w ramach zajęć dodatkowych z języka niemieckiego uczniowie klasy 7b realizowali projekt Kuferek z pamiątkami w ramach programu eTwinning.
Projekt dotyczył dziedzictwa kulturowego, tradycji i więzi rodzinnych, powstał w oparciu o korelacje przedmiotów humanistycznych (historia, plastyka, język polski, język niemiecki) ze ścisłymi (informatyka).
Uczniowie w rozmowach ze starszymi członkami rodziny, np. dziadkami, poznawali rodzinne historie, następnie w grupach tworzyli własne „Kufry z pamiątkami”, w których umieszczali zdjęcia swoich pamiątek rodzinnych. W końcowym etapie uczestnicy stworzyli w grupach polskojęzyczne i niemieckojęzyczne komiksy oparte na historii najciekawszej pamiątki, które potem zostały opublikowane w formie elektronicznej książeczki w aplikacji StoryJumper:

Czytaj dalej

MAZOWIECKI PROGRAM STYPENDIALNY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

We wrześniu 2021 r. rozpoczęła się kolejna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Program umożliwia rozwój edukacyjny uczniom szkół podstawowych z obszaru województwa mazowieckiego.  

Celem szczegółowym projektu jest realizacja wsparcia dla uzdolnionej młodzieży w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki. Stypendysta poprzez realizację Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia może przeznaczyć otrzymane pieniądze m.in.: na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, fachowej literatury, opłacanie uczestnictwa w obozach czy kursach językowych.   

W bieżącym roku szkolnym trzech uczniów naszej szkoły zostało stypendystami:  

  • Filip Kruk z klasy 8b realizował projekt z biologii pt. „Wpływ nawodnienia organizmu na jego funkcjonowanie”.   
  • Tomasz Kruk z klasy 8b realizował projekt z biologii pt.  „Wiem, co jem – jak zadbać o swoje zdrowie?”.  
  • Filip Wulczyński z klasy 7b realizował projekt z biologii pt. „Badanie jakości wodyw kąpieliskach publicznych regionu radomskiego”.   

Gratulujemy !