„Nie lękajcie się”

Z ogromna radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Zuzanna Wątła została laureatką Konkursu Plastycznego na znaczek XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im.Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem-„Nie lękajcie się”, zorganizowanym przez PSP nr 14 im.Jana Pawła Il w Radomiu. Decyzją komisji konkursowej złożonej z nauczycieli ZSP im.J.Brandta w Radomiu – Zuzanna Wątła – uczennica klasy VII c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Radomiu -otrzymała l miejsce💪👍🌹Gratulujemy zwycięstwa👋👌🌼🌷🌸💐.W konkursie wzięło udział 312 uczniów z 19 placówek edukacyjnych z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowali się tylko 19 uczniów. Jest to ogromny sukces Zuzi i niezwykłe wyróżnienie jej talentu. Patronami honorowymi konkursu są:Przemysław Czarnek -Minister Edukacji i Nauki, Aurelia Michałowska-Mazowiecki Kurator Oświaty, Adam Struzik-Marszalek Województwa Mazowieckiego,Waldemar Trelka-Starosta Radomski, Radosław Witkowski – Prezydent Miasta Radomia, JE bp Marek Stolarczyk, Instytut Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Jana Pawła Il w Krakowie, Stowarzyszenie Pamięci Jana Pawła II .Uroczyste wręczenie nagród planowane na Jasnej Górze w dniach 6-7.10 21 r.Jeszcze raz wielkie gratulacje👋🌹🤗🌷.

Muzeum Wsi Radomskiej

7.06.2021 uczniowie kl.2a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. W trakcie wycieczki dzieci wzięły udział w warsztatach plenerowych pt. ” Certyfikat sprawności dziadka”. Warsztaty polegały na obejrzeniu pokazu oraz próbie wykonania następujących czynności: formowanie bułek z ciasta drożdżowego, pozyskiwanie mąki w stępach, unikanie masła w maselnicy, pranie w balii na tarze, skręcanie sznurka. Za poprawne wykonanie wszystkich czynności każdy uczeń otrzymał dyplom imienny. Po pracowitych warsztatach dzieci zwiedzały muzeum, bawiły się na placu zabaw a na koniec posiliły się kiełbaskami z grilla.

Ogólnopolski konkurs przyrodniczy i geograficzny „Albus”

W bieżącym roku szkolnym, w maju, uczniowie klas 4-7 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Albus” przygotowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Z ogromną radością informujemy, że  z przyrody i geografii mamy aż 5 laureatów.

Laureatami konkursu z przyrody są:

– Antoni Stanikowski kl. 4b;

– Mateusz Marsula kl. 4b;

Wyróżnienie uzyskała: Tyczyńska Maja kl. 4a

Laureatami konkursu z geografii są:
 Helena Węgrzycka kl. 5a,
Dawid Cieciora kl. 6a,
Jakub Wróbel kl. 6c.

Wyróżnienie uzyskała:  Wojciechowska Klara 7c.
W konkursie wzięli również udział:  Natalia Heba kl.5a,  Maksymilian Mikulski kl.7c,  Paweł Rosik kl.7c.

Wszystkim laureatom i uczestnikom bardzo dziękujemy za włożony trud w przygotowanie się do konkursu.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!