Noc Biologów

W piątkowy wieczór 14 stycznia 2022 roku chętni uczniowie naszej szkoły   z klas VII – VIII  pod opieką p. A. Wrochny i p. N. Machnio odwiedzili Instytut Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie  aby uczestniczyć w zajęciach XI edycji  NOCY BIOLOGÓW. Program imprezy był bardzo ciekawy i obfitował w  liczne wykłady, warsztaty i  pokazy. Podczas zajęć nasi uczniowie wcielili się w rolę laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i naturalnych kosmetyków. Dzięki  wysokiemu  poziomowi  przygotowania  zajęć,  ich różnorodnej tematyce i formie, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student czy naukowiec. Zajęcia te udowodniły nam, że biologia jest ciekawa  nie    tylko  dla  wtajemniczonych,  ale  można  przeżyć wspaniale zimowy wieczór w gronie ludzi na co dzień zajmujących się tą fascynującą dziedziną. 

Klasy II podbijają Warszawę.

11 stycznia uczniowie klas II a i II b byli na wycieczce w Warszawie. Obejrzeli przedstawienie „Piotruś Pan ” w teatrze Buffo. Spacerując po Warszawie podziwiali świąteczną iluminacje i oglądali ciekawe miejsca w stolicy. Wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci.

Miło Nam poinformować, że w dniu 26-27 listopada 2021 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. W turnieju brały udział reprezentacje szkół, których dzieci uczestniczą w programie. Za zgodą Pani Dyrektor wystartowała także reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Radomiu. Drużyna wywalczyła III miejsce a w zawodach uczestniczyło 16 szkół z całej Polski. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych: przyciąganie liny, berek dookoła materaca w pozycji niskiej, wyrywanie ogonków, walka o piłkę, wyścigi na materacach, numerki – konkurencja szybkościowa.
Szkołę w turnieju reprezentowały uczennice klasy 6A : Helena Węgrzycka oraz Nadia Ziółek. Dziewczynki wykazały się dużą sprawnością co jest także zasługą nauczycieli wychowania fizycznego. Dziękujemy za współpracę.
Całą reprezentacja szkoły to :
1. Zuzanna Kulik klasa 3
2. Patryk Orzechowski klasa 5B
3. Oliwia Gniadek klasa 5B
4.Nadia Ziółek klasa 6A
5.Helenka Węgrzycka klasa 6A
6. Milena Skawińska klasa 6B
GRATULUJEMY !!!