Europejski Dzień Języków

Dnia 27 września 2022 odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Celem imprezy było ukazanie różnorodności językowo – kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Zarówno przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, jak i szkolna młodzież przybrały tego dnia barwy flag europejskich sąsiadów. Nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego przeprowadzili zajęcia na stacjach dydaktycznych, uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne z kodami QR i awatarami, brali udział w zabawach językowych oraz czytali łamańce językowe. Klasa 7AB uczestniczyła w lekcji otwartej z języka niemieckiego Weißt du das? – Czy ty to wiesz?. Uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w Konkursie z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Zwycięzcą został Jan Jach z klasy 7A, II miejsce zajęła Nadia Ziółek z klasy 7A, III miejsce należało do Adriana Kopyta z klasy 8C. Gratulujemy! Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólną zabawę!

Dzień Chłopaka w kl. IIIB

Z okazji Dnia chłopaka w kl.3b odbył się Dzień przebrania i wcielenia się w znaną wszystkim uczniom postać. Było bardzo wesoło bo uczniowie prezentowali się bardzo ciekawie i z humorem. Zobaczyliśmy między innymi Panią dyrektor szkoły, wychowawcę klasy, panią woźną, panie od j. angielskiego,wf, religii, znanych piłkarzy, siatkarzy, tenisistkę Igę Świątek, znanych piosenkarzy, aktorów oraz postacie z filmów. Pojawiły się też drobne upominki i słodycze.

Dzień chłopaka na poligonie

Dnia 27 września 2022r. uczniowie z kl. 8B wraz z wychowawczynią p. Natalią Machnio i p. Beatą Chudziak wybrały się na paintballa z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz zaangażowania w zabawę, należało wykazać się odwagą, sprytem, wytrzymałością i współpracą w zespole. Wchodząc do gry otrzymali kask, karabin oraz kombinezon. Po krótkiej demonstracji działania sprzętu weszli podzieleni na dwie drużyny na poligon. Militarne rozgrywki drużynowe, dostarczyły im wielu wrażeń i pozytywnych przeżyć. Po skończonej zabawie uczestnicy wycieczki posilili się przygotowaną na grillu kiełbaską i zadowoleni wrócili do domu. Było super, bo były mocne wrażenia i sportowa rywalizacja, a to lubimy najbardziej!!!