Notice: Undefined offset: 1 in /home/psp32/ftp/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438

Notice: Undefined offset: 2 in /home/psp32/ftp/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/psp32/ftp/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php:438) in /home/psp32/ftp/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 490
Biblioteka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 w Radomiu im Marszałka Józefa Piłsudskiego

ROK SZKOLNY 2020/2021

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – fotograficznego
pt. „Przyłapani na czytaniu”

Dla klas 4 – 8 został ogłoszony konkurs pt. „Przyłapani na czytaniu”. Jego celem była popularyzacja: pasji czytania jako formy spędzania wolnego czasu w domu i różnych miejscach publicznych oraz upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce   Tomasz Kruk kl. 7 b

II miejsce Julia Duliban  kl. 7 b

III miejsce   Natalia Zychla kl. 4 a

Wyróżnienie:  Adrian Głuch kl. 5 b

Prace fotograficzne będą zamieszczone na tablicy bibliotecznej.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział

Okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe będą na Was czekały po powrocie do szkoły!

ROK SZKOLNY 2018/2019

IV Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

Miło nam poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia  w IV Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania:

• w kategorii klas III-IV – Zuzanna Rajkowska z kl. IV a
  • w kategorii klas V-VI – Samira Khursanova z kl. VI a

Dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje teksty i pomimo ogromnej konkurencji udało im się oczarować jury.

Rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 25.03. 2019 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom!

Więcej informacji o konkursie:   http://www.radom.psp21.pl/?p=2071

Przedstawienie „Baśniowy ambaras”

Dzieci z Koła Miłośników Książki wraz z bibliotekarzami przygotowały piękne przedstawienie dla uczniów klas 0 – 3 pt. „Baśniowy ambaras”.

Jaś i Małgosia żalą się w nim Bajowi – królowi bajek, że dzieci nie czytają książek, a obrażone postacie z bajek i baśni znalazły sobie inne zajęcia. Zmęczony Baj miał udać się na urlop, ale niestety musiał się zająć problemem… Dzięki jego interwencji postacie z bajek i baśni wróciły do swoich dawnych miejsc.

Widzom bardzo się podobały piękne stroje aktorów i ich gra na scenie, dlatego podziękowały im gromkimi brawami. A co najważniejsze obiecały, że zrobią wszystko, aby bajkowe postacie nie musiały już nigdy więcej uciekać z książek.

Im naprawdę z książką jest do twarzy!

Dla klas 4 – 8 został ogłoszony konkurs pt. „Z książką mi do twarzy”. Celem jego była popularyzacja pasji czytania jako formy spędzania wolnego czasu w domu i różnych miejscach publicznych oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce    Paweł Wójcik kl. 8 b

II miejsce   Julia Wulczyńska  kl. 8 a

III miejsce   Nikodem Pieczeniak  kl. 6 b i Natalia Gruszczyńska kl. 8 b

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do II edycji w przyszłym roku szkolnym

Zakładka do książki – drobiazg, który umili czytanie lub do czytania zachęci.

Może być także miłym prezentem dla bliskiej nam osoby

Dla uczniów klasy 2 b nauczyciele bibliotekarze zorganizowali warsztaty pod hasłem „Aby czytać mi się chciało, zrobię zakładkę wspaniałą!”.

Celem zajęć było rozwijanie:

• zainteresowań literaturą dziecięcą,
  • wyobraźni wśród dzieci,
  • zdolności plastycznych,
  • świadomości poszanowania książek.

Dzieci z ogromną pomysłowością przystąpiły do prac. Technika i narzędzia dowolne: rysunek, wyklejanka, farby, kredki, grafika, różne materiały i sposoby ich łączenia (klejenie, zszywanie itp.). Korzystając ze swojej wyobraźni i fantazji powstały piękne zakładki do książek.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września dzieci z oddziałów przedszkolnych (szkolnego oraz „Pszczółki”), a także klasy I i II uczestniczyły w naszej bibliotece w zajęciach czytelniczych. Panie bibliotekarki czytały dla nich piękne wiersze Jana Brzechwy. Przeprowadziły również krótkie quizy i zabawy z puzzlami.

Starszym uczniom naszej szkoły dziewczynki z kół bibliotecznych czytały na głos krótkie teksty z serii „Hani Humorek”, „Akademii Pana Kleksa” oraz mit o Demeter i Korze.

Były to wspaniałe chwile dla wszyst­kich, któ­rzy kochają książki, oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je kochać.

Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!