Zielona szkoła

W dniach 27.09 – 01.10.2021r. klasy 7B i 8A oraz 6 uczniów z 8B pod opieką p. B. Chudziak, p. N. Machnio i p. M. Skroka pojechały na zieloną szkołę na Mazury do miejscowości Piękna Góra. W poniedziałek 27.09 o godz. 05:45 zebraliśmy się pod szkołą. Po sprawdzeniu obecności i pożegnaniu się z rodzicami, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Po 7 godzinnej podróży dotarliśmy nad jezioro Tajty do ośrodka Gwarek w miejscowości Piękna Góra. Pan Michał przywitał nas serdecznie i zakwaterował w pokojach. Po południu uczestniczyliśmy w zajęcia integracyjne Team Building i w strategicznej grze negocjacyjnej. Emocje tego dnia nie pozwalały nam długo zasnąć, chociaż cisza nocna była od godz. 22:01. Do późnej nocy słychać było przyciszone głosy z pokoi.

Po „krótkiej” nocy czekał nas intensywny dzień. Obfite śniadanie naładowało nasze baterie. Podzieleni na grupy pływaliśmy na kajakach, graliśmy w mini golfa, robiliśmy łapacze snów w strefie chilloutu oraz graliśmy w gry planszowe.

Trzeci dzień również obfitował w szereg atrakcji. Najpierw delektowaliśmy się pizzą wykonaną własnoręcznie. Potem z pełnymi brzuchami wcisnęliśmy się w bubble football i próbowaliśmy rozegrać mecz – radości było co nie miara. Była jeszcze baloniada, siatkówka i tor przeszkód. Po kolacji, późnym wieczorem, przywitała nas Twierdza Boyen w Giżycku. Nocą przy blasku latarek, rozwiązywaliśmy zagadki, zmagaliśmy się z różnymi zadaniami, aby przepędzić duchy twierdzy. To były naprawdę niezapomniane chwile. Znowu do późnych godzin nocnych emocje nie dawały nam zapaść w spokojny sen.

O świcie wczesna pobudka i atrakcyjna wycieczka. Przewodnik oprowadzał nas po Zamku w Reszlu, Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Zwiedzaliśmy również kwaterę główną Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu. Dzień zakończyliśmy przy ognisku nad jeziorem Tajty. Zabawom i rozmowom nie było końca. Wieczór uświetniły gry w kalambury i wspólne tańce na plaży.

Ostatniego dnia pobytu po pysznym śniadaniu rozpoczęliśmy grę terenową w lesie. Zdrowa rywalizacja przysporzyła nam wiele radości. Szkoda tylko, że to już koniec naszego pobytu w ośrodku Gwarek na Mazurach. O godzinie 18:20, w Radomiu pod szkołą przywitali nas stęsknieni rodzice.

My czekamy z niecierpliwością na kolejny wspólny wyjazd.