Piżama Day

11 października 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Piżamy”.

„GDY LICZY SIĘ CZAS”… ZAKŁADAMY PIŻAMY!

Dlaczego piżama? Każdy przedszkolak i uczeń w naszej szkole już wie, że piżama to codzienny strój chorego dziecka. Dlatego postanowiliśmy: solidarnie z małymi pacjentami spędzić ten dzień w piżamach, przesłać bardzo dużo dobrych myśli i życzeń zdrowia oraz przeprowadzić  zbiórkę pieniężną.

Od rana szkoła wypełniała się uczniami i nauczycielami w piżamach, szlafrokach, z kocykami, z poduchami… Wyglądało na to, że będzie to bardzo, bardzo senny i spokojny dzień… Ale nic z tego! Tuż przed godziną jedenastą rozległy się pierwsze dźwięki muzyki. Smoki, jednorożce, króliki, dinozaury, pingwiny, gepardy z młodszych klas ruszyły  do tańca pod czujnym okiem instruktorki -smoczycy.

Na dużej przerwie starsi uczniowie mieli okazję poćwiczyć i potańczyć na świeżym powietrzu. Ale nas było dużo! Boisko zaroiło się od kolorowych piżam.  To był radosny i aktywny dzień.

Za każdą piżamę, każdy taniec, każdą dobrą myśl i wsparcie finansowe – bardzo gorąco wszystkim DZIĘKUJEMY!

Pięknie się bawicie i pomagacie!

 

* Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas” została założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Pracownicy fundacji organizują ciekawe zajęcia dla małych pacjentów na oddziale, wspierają też ich rodziny, a przede wszystkim chcą  stworzyć ośrodek rehabilitacji dla swoich podopiecznych.