31 Wiosenny Rajd na Raty

Od marca do  maja 2023r. członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego „Róża Wiatrów” wraz z opiekunami wzięli udział w 31 Wiosennym Rajdzie na Raty orgaznizowanym przez O.M. PTTK w Radomiu.

Celem Naszym rajdów jest: uczczenie 115. rocznicy powstania Oddziału PTTK w Radomiu, poznawanie okolic Radomia, zdobywanie odznak turystycznych oraz popularyzacja aktywnego wypoczynku.

25 marca rozpoczął się 31. Wiosenny Rajd na Raty. Wszyscy bez problemu przeszli tym razem niezbyt długą trasę w okolicy Garbatki Letnisko. Widzieliśmy oznaki wiosny, podziwialiśmy pięknie ukształtowany teren rezerwatu „Krępiec”, odwiedziliśmy też miejsca historyczne związane z powstaniem styczniowym i drugą wojną światową. Niektórzy skosztowali wody ze źródeł Krępca. Wszystko zwieńczyło oczywiście ognisko z kiełbaskami. Udało nam się przy pięknej pogodzie przejść trasę i spędzić czas przy ognisku, niestety deszcz i grad dopadły nas podczas czekania na pociąg. Dobrze, że tylko wtedy.

22 kwietnia sześcioro uczniów z klasy 4B wraz z opiekunami ponownie wyruszyło na szlak. Tym razem zachęcani słoneczną pogodą przeszliśmy 14 kilometrów na trasie Żytkowice –> Pionki. Jak zwykle było super, słońce na niebie, koledzy przy boku, piękna przyroda wokół. Na koniec oczywiście ognisko i pieczenie kiełbasek nad ogniem.

W sobotę 28 maja 2023r. uczniowie z klasy 4B wraz z opiekunami zamknęli sezon rajdów z Radomskim Oddziałem PTTK. 15 kilometrową trasę z Lesiowa do Antoniówki pokonaliśmy bardzo sprawnie . Na końcu tradycyjnie czekało na nas ognisko , nad którym upiekliśmy kiełbaski.

Przed nami ostatni rajd w tym sezonie – VIII Rajd nocny po Puszczy Kozienickiej. Czekamy z niecierpliwością ! Do zobaczenia na szlaku !