From one culture to another

Nasza szkoła realizuje projekt „From one culture to another”, który ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii, geografii, literatury, zwyczajów, tradycji, tańców oraz muzyki ich własnego kraju oraz krajów partnerskich. Projekt ma własną stronę na Facebooku

Mobilność: Polska – Radom 4.04.2022 – 8.04.2022

W poniedziałek 4 kwietnia 2022r. rozpoczęło się trwające tydzień spotkanie przedstawicieli szkół z Grecji, Słowenii, Turcji i Węgier. Przygotowaliśmy powitalną uroczystość w czasie której zaprezentowali się uczniowie naszej placówki. 

  Nasi goście mieli okazję zapoznać się z historią naszego miasta podczas zwiedzania z przewodnikiem. Zapoznali się z tradycjami polskimi, naszą historią, geografią, sławnymi ludźmi. Uczestniczyli w warsztatach lepienia pierogów w Mammaleo, zwiedzali wystawę w Centrum Sztuki „Elektrownia”, gdzie brali też udział w warsztatach. Tworzyli piękne pisanki podczas zajęć plastycznych. Pojechali na wycieczkę do Krakowa i Bochni. Świetnie bawili się podczas wspólnej gry w kręgle.

  Nasi uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w działania projektowe, a spotkania z kolegami z innych krajów skutecznie zmotywowały ich do nauki języków obcych.

Mobilność: Grecja – Kalampaki 23.05.2022 – 27.05.2022

    W wyjeździe do Grecji uczestniczyło pięcioro uczniów i dwie nauczycielki. Szkoła partnerska znajduje się w małej miejscowości Kalampaka położonej niedaleko Dramy. Uczniowie na ten wyjazd przygotowali prezentację dotyczącą historii Grecji, którą zaprezentowali podczas spotkania.
  Nasi uczniowie mieli okazję poznać szkołę partnerską, zapoznać się z kulturą, tańcami greckimi, obejrzeć prezentacje wykonane przez szkoły uczestniczące w projekcie. Podczas pobytu zwiedzili Kalampakę, Dramę, Filippi, Kavalę. Uczestniczyli w zajęciach sportowych.  Nawiązali znajomości z uczniami z innych krajów. Świetnie bawili się podczas wspólnego wieczoru przepełnionego greckim jedzeniem, muzyką i tańcami. 

 

Czekają nas jeszcze spotkania na Węgrzech, w Słowenii i Turcji.