Szkoła Przyjazna Środowisku

konkurs20192020

Już po raz trzeci nasz szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez firmę RADKOM pt: „Szkoła przyjazna środowisku”. W tym roku zbieramy: makulaturę, nakrętki, puszki, baterie i butelki pet. Przy wejściu do szkoły ustawione są pojemniki na surowce. Prosimy o wsparcie. Tylko z Państwa pomocą możemy powalczyć o miejsce na podium. Największym sukcesem będzie czystość naszej planety i najbliższego nam środowiska uzyskana dzięki zbiórce i segregacji surowców oraz wtórnego ich wykorzystania.

Zadania konkursowe 2018/2019:

Zadanie 1. „Odpady segregujesz – środowisko ratujesz!” – osoby odpowiedzialne p. Natalia Machnio, p. Izabela Podsiadło, p. Marcin Skrok
Zadanie 2. „Ekoprzedstawienie pokażcie na scenie” – osoba odpowiedzialna p. Alina Kieczmur
Zadanie 3. „Drugie życie odpadów” – osoba odpowiedzialna p. Aneta Wrochna
Zadanie 4.  „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami” – udział uczniów w warsztatach ekologicznych zorganizowanych z ZUOK:
17.01.2020 – p. Joanna Kowalska i p. Dorota Wieruszewska z klasą 5a i 7a.
13.03.2020 – p. Małgorzata Murawska i p. Małgorzata Adamiec z klasą 3a i 3b.

PUNKTACJA SUROWCÓW:
1 KG PUSZEK ALUMINIOWYCH – 50p.
1 KG BUTELEK PET – 30p.
1 KG ZAKRĘTEK OD BUTELEK PET – 10p.
1 KG ZUŻYTYCH BATERII – 10p.
1 KG MAKULATURY – 10p.

BUTELKI PET BĘDĄ ODBIERANE ZE SZKOŁY W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:
14 grudnia
18 stycznia

Konkurs potrwa do 30 kwietnia 2020 r.