Szkolna Kasa Oszczędzania

PSP 32 RadomZnalezione obrazy dla zapytania sko

Nasza Szkoła w 2017r. przystąpiła do Programu Szkolnych Kas Oszczędności Banku PKO BP. Jest to program edukacji finansowej przeznaczony dla uczniów w wielu 5 – 13 lat. Program SKO PKO Banku Polskiego poprzez : wycieczki do banku, lekcje przedsiębiorczości, różnego rodzaju konkursy i zabawy pomaga dzieciom rozwinąć większą świadomość wartości pieniądza i roli oszczędzania oraz osiągnąć satysfakcję z realizacji zamierzonych celów.

Dzieci mają dostęp do własnego konta ucznia w banku PKO BP

• konto jest dla uczniów w wieku od 5 lat do ukończenia 13 roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
  • oprocentowanie zmienne 5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 1% od nadwyżki ponad 2500 zł
  • tygodniowa kapitalizacja odsetek
  • możliwość wpłat i wypłat gotówkowych do kwoty 50 zł u Opiekuna SKO w szkole
  • atrakcyjny serwis internetowy SKO dostosowany do potrzeb dzieci.

Serwis internetowy SKO to nowoczesna bankowość elektroniczna, dostosowana do wieku użytkowników. Dzięki serwisowi Twoje dziecko:

• zdobędzie praktyczną wiedzę, jak dysponować swoim budżetem
  • nauczy się zarządzać swoim pierwszym kontem bankowym
  • będzie oszczędzać z przyjemnością

Serwis internetowy SKO umożliwia także:

• dostosowanie wyglądu do wieku i gustu dziecka (np. możliwość zmiany tapet, dźwięków)
  • zakładanie wirtualnych skarbonek, co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania
  • zdobywanie wirtualnych odznak, które maja mobilizować dzięki do efektywnego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi
  • korzystanie z wielu ciekawych funkcji i narzędzi, które sprawiają, że oszczędzanie staje się po prostu znakomitą i pouczającą zabawą.

Dla wszystkich członków SKO dostępny jest internetowy serwis:

Aby przystąpić do programu należy wypełnić deklarację udziału dostępną u opiekuna SKO.

Szkolnymi opiekunami SKO są:
p. Natalia Machnio
p. Marcin Skrok

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszego bloga