Rok szkolny 2021/2022

Wybory SU

W środę 13 października 2021r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory poprzedziła prezentacja kandydatów, którzy opowiadali o swoich pomysłach, propozycjach, a także konkretnych działaniach. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczący SU Tomasz Kruk (8B)
Zastępcy: Szymon Osuchowski (8A),
     Oliwia Goliat (8C)
Sekretarz SU  Filip Wulczyński (7B)
Skarbnik SU Julia Duliban (8B)

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Rok szkolny 2020/2021

🌷🌷Pierwszy Dzień Wiosny = Kolorowe skarpetki🧦🧦

21 marca to nie tylko data oznaczająca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 🌷

Tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki,🧦 najlepiej nie do pary, na znak naszej solidarności z osobami z trisomią 21 pary chromosomów, czyli z Zespołem Downa. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcję zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. 🧦🧦

🧡💜 Walentynki 💛💙

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek ogłosił dzień 15 luty dniem czerwonym. Uczniowie SU odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki, aby wręczyć im balony, lizaki i cukierki w kształcie serca. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w Nasze walentynkowej fotobudce. Tegoroczne Walentynki przyniosły dzieciom dużo śmiechu i radości.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup balonów i słodkości.

🎅🎅 Mikołajki 🎅🎅

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Mimo braku białego puchu w dniu 6 grudnia długo wyczekiwany Gość odwiedza wszystkie dzieci. Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień tematyczny powiązany z konkursem pt: „Świętujemy Mikołajki”. Zadanie polegało na zaangażowaniu jak największej ilości uczniów z klasy i przesłanie zdjęć w czapce mikołajkowej. Wygrała klasa, w której udział wzięła najwięcej uczniów.
Miło Nam poinformować, że zwycięzcami konkursu została kl. 6B.
Po powrocie do szkoły będzie czekała na Was nagroda.
GRATULUJEMY !!!

Dzień Spódnicy.

Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!

30 października przypada światowy dzień SPÓDNICY. Z tej okazji SU zorganizował dzień tematyczny. Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach.

🧍‍♂️🧍‍♂️Dzień Chłopaka z krawatem i muchą.🧍‍♂️🧍‍♂️

Mucha, krawat szyku doda! Niech trwa na kulturę moda!

30 września to wyjątkowa data. Postanowiliśmy wyróżnić ten dzień i wprowadzić do naszego ubioru coś charakterystycznego dla męskiej garderoby.
Dzień Krawata i Muszki, choć po raz pierwszy obchodzony w naszej szkole, spotkał się z dużym oddźwiękiem. We wszystkich klasach pojawili się uczniowie ubrani w muchę lub krawat. Prezentowali się wyjątkowo wytwornie. W zabawę zaangażowali się młodsi, starsi oraz nauczyciele.  Uwiecznione na zdjęciach krawaty pokazują, że są to bardzo twarzowe elementy ubioru. Nie jest to popularne święto, ale może tym bardziej warto je wprowadzić do szkolnego kalendarza, chociażby po to, by rozruszać dzieciaki i dać im chwilkę radości. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Wybory SU

Przewodnicząca SU Oliwia Goliat (7C)
Zastępcy: Szymon Osuchowski (7A),
Adam Danielewicz (7B),
Maria Gryzło (8A)
Adrianna Siwiec (8B).
Sekretarz SU  Oliwia Wulczyńska (8A)
Skarbnik SU Filip Kruk (7B)

Piżama Day

20 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy dzień tematyczny: PIŻAMA DAY. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie, z szlafroczkiem zarzuconym na plecy, przytulanką lub ulubioną podusią w ręce i w swoich domowych kapciach na stopach. Nagrodą dla uczniów przebranych w piżamy i inne stroje do spania było półgodzinne Piżama Party. Bardzo dziękujemy wszystkim przebranym uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i czekamy na następny dzień tematyczny.

Dyskoteka

img

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka, podczas której świetnie bawili się uczniowie klas 4-8. Zabawa była wyborna. Muzyka z najnowszych list przebojów, ale i ta starszej generacji porywała do tańca tych, którzy tańczyć lubią. Inni, to znaczy mniej zapaleni tancerze, obserwowali bawiących się. Może zabrakło im śmiałości? Miejmy nadzieję, że dyskotekowe wieczory staną się tradycją w naszej szkole, a amatorów tańca będzie przybywać! Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę!

Wybory SU

03.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. O funkcje przewodniczącego SU, sekretarza i skarbnika ubiegało się 6 uczniów z klas siódmych i ósmych. W głosowaniu brali udział uczniowie i uczennice klas 4-8.

img

Przewodniczący SU Adrian Witaszek (8A)

zastępcy: Wiktor Kozłowski (8B) i Filip Trzmiel (8A).

Sekretarz SU  Maciej Szyszka (8A)

Skarbnik SU Amelia Morawska (7B).