Samorząd Uczniowski

Rok szkolny 2023/2024

Dzień Kolorów

Choć za oknem pogoda nie rozpieszcza w naszej szkole eksplodowała niezwykła paleta barw. Paleta stworzona przez samych uczniów, którzy wzięli udział w zabawie pod nazwą „Dzień kolorów” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zabawa polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas założyli ubrania w określonych, wcześniej wylosowanym kolorze. Kolory sprawiły, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nabrali pozytywnej energii do pracy. Mamy nadzieję, że ta radość i optymizm trwać będą do końca roku szkolnego.
Dziękujemy za udział w zabawie 💙💙💙

Kiermasz Muffinek  

Trzydziesty marca ogłoszono Światowym Dniem Muffina. W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną czyli 27 marca Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizował kiermasz przepysznych, kolorowych muffinek i przy okazji również konkurs dla klas na najpiękniejszą z nich. Były to prawdziwe dzieła sztuki. Ozdobione bitą śmietaną, polewą, żelkami, orzechami, lukrem, świeżymi owocami, posypką i piankami. Kreatywność naszych uczniów była na wysokim poziomie. Ostatecznie po ciężkich obradach jury wyłoniło zwycięską klasę, którą została klasa 4B. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrana kwota w wysokości 1655zł zostanie przeznaczona na zakup wygodnych i kolorowych siedzisk dla uczniów na II piętro (korytarz). Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za wkład finansowy.
Dziękujemy również pracowni cukierniczej Mamy Ciacho, za przekazania smakowitych babeczek na Nasz kiermasz 💙💙

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach.  15 marca kreatywnością w  poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się  uczniowie naszej szkoły. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, lodówki. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

Co ciekawe „Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

Dzień Idola

18 grudnia 2023r. w celu integracji i urozmaicenia czasu spędzonego w szkole odbył się z inicjatywy SU Dzień Idola. Zadaniem uczniów było przebranie się, jak najwierniej, za postać, która jest dla nich kimś kogo podziwiają. Prezentacja „ Idoli” ukazała osobowości internetowe i mediów, gwiazdy sportu i sceny, postacie bajkowe. Niektórzy uczniowie uczestniczący w zabawie wykazali się pomysłowością i niemałym wysiłkiem w przygotowaniu swojej charakteryzacji.

Dyskoteka andrzejkowa

We wtorek 21.11.2023,Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, na której były również wróżby . Uczniowie mogli wybierać i bawić się do swoich ulubionych utworów. O godzinie 17:20 Samorząd Uczniowski otworzył stoisko z wróżbami, gdzie uczniowie mogli wybierać imię swojej drugiej połówki,dowiedzieli się kiedy oraz w jakich okolicznościach ją spotkają. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Samorząd Uczniowski do obchodów zaprosił całą szkołę. Uczniowie przybyli ubrani na żółto, w kolorze symbolizującym radość i optymizm. Na tablicach w całej szkole zostały zawieszone plakaty z komplementami, które uczniowie mogli pobrać i przekazać innym osobom. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.

Dzień w Dresie

W naszej szkole podkreśla się różne dni i wydarzenia. 9 listpoada Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować „Dzień w Dresie”. Oczywiście głównym elementem garderoby był dres – wygodny strój zachęcający do uprawiania sportu. Ten dzień umożliwił uczniom i nauczycielom przyjście do szkoły w luźnym, swobodnym ubraniu, a jednocześnie podkreślał propagowanie zdrowego stylu życia.

Wybory SU

Dnia 9 października odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Miło Nam ogłosić, że w roku szkolnym
Przewodniczącą została Anna Bujak z kl. 8a
Zastępcą przewodniczącej: Oliwia Jakubowska z kl. 8b
                                                 Judyta Pająk z kl. 7B
Sekretarzem została Blanka Machlarz z kl. 8A
Skarbnikiem została Natalia Heba z kl. 8A
opiekunami są p. Natalia i p. Marcin
Serdecznie Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz uczniów i szkoły.

Piżama Day

Dzień 9 października uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej i przemiłej atmosferze. Samorząd Uczniowski zorganizował Piżama Day. Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach, kombinezonach piżamowych, szlafrokach, bamboszach….Piżama Day to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Przywdziewając ten strój, uczniowie i nauczyciele mogli poczuć się jak pacjenci szpitali, dla których piżama właśnie jest ubiorem codziennym. Bardzo często również tym szkolnym.

Dzień Krawata z okazji Dnia Chłopaka

W piątek 29 września r. ochodziliśmy w naszej szkole „Dzień Krawata”. Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie nie będzie pytany. Nie miało znaczenia czy się jest chłopcem czy dziewczynką. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Było suuuppeerr!!!

 

Rok szkolny 2022/2023

Dzień Idola

Samorząd Uczniowski zainicjował ciekawą akcję. Na jeden dzień każdy z uczniów mógł przebrać się za swojego ulubionego idola. 18 maja w ramach “Dnia Idola”, każdy z chętnych uczniów miał za zadanie jak najwierniej upodobnić się do swojego idola. Prezentacja „Idoli” ukazała osobowości internetowe i mediów, gwiazdy sportu i sceny, postacie bajkowe. Niektórzy uczniowie uczestniczący w zabawie wykazali się pomysłowością i niemałym wysiłkiem w przygotowaniu swojej charakteryzacji.

 

Dzień bez plecaka

Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Oczywiście „No backpack day”, czyli po polsku „Dzień bez plecaka”, bo o nim mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu Nasi uczniowie wykorzystali: klatkę dla chomika, walizkę, wózek dla lalek, chlebak, lodówkę turystyczną itp.

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Dzień bez plecaka” odbył się w naszej szkole 09.05.23r. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją.

 

Dzień Zielony z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień tematyczny. Uczniowie ubrani na zielono w nagrodę byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Serdecznie dziękuje za udział w akcji i już zapraszamy na kolejną zaraz po weekendzie majowym.

Konkurs „1z10”

30 maja Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole konkurs wiedzy „1 z 10” dla klas młodszych, który opierał się na znanej z TV formule popularnego teleturnieju. Klasy reprezentowały drużyny trzyosobowe, których zadaniem było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy ogólnej i tematyki bajkowej. Na początku, każda drużyna dostała trzy życia, które niestety traciła w momencie udzielenie złej odpowiedzi. Za każdą dobrą odpowiedz dostawała 1 pkt. Wszystkie klasy wykazały się rozległą wiedzą, niestety zwycięzca może być tylko jeden. Pierwszy szkolny turniej „1z10” wygrała reprezentacja klasy 3A.
Serdecznie gratulujemy!!!

🧁🧁 Kiermasz Muffinek 🧁🧁

30 marca w naszej szkole odbył się Kiermasz Muffinek zorganizowany z okazji Światowego Dnia Muffina przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie razem z rodzicami oraz nauczycieli upiekli oraz przynieśli mnóstwo kolorowych, wzorzystych i smakowitych muffinek. Można było również zakupić ciepłe gofry z bitą śmietaną, cukrem pudrem, posypką oraz z dżemem. Słodkości znikały w ekspresowym tempie. Po wypiekach pozostały jedynie tace i okruchy. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrana kwota w wysokości 1270 zł zostanie przekazana na kolejne szkolne metamorfozy.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za wkład finansowy.

🧦🧦 Dzień kolorowej skarpetki 🧦🧦

 21 marca obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten niecodzienny gest ma na celu podkreślenie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z tą wadą genetyczną. Kolorowe skarpetki na naszych stopach są wyrazem radości z kalendarzowej wiosny oraz tolerancji i solidarności z tymi osobami.

 

 

🌷🌷 Dzień Kobiet 🌷🌷

8 marca jest okazją do świętowania wyjątkowego dnia, jakim jest Święto Kobiet. W klasach przez cały tydzień są organizowane klasowe obchody tego święta. Były wyjścia do kina, kręgielni, na warsztaty, ściankę wspinaczkową oraz na pizzę. Panowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali również drobny upominek dla wszystkich dziewczyn i Pań. Elegancko ubrani z uśmiechem na twarzy przeszli po wszystkich klasach, by złożyć wspaniałe życzenia wszystkim Paniom oraz poczęstować słodkościami.

Dyskoteka Walentynkowa

Z okazji zbliżających się Walentynek, w czwartek 9 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Do zabawy zaproszono wszystkich uczniów z kl. IV – VIII. Podczas dyskoteki Samorząd rozdał przygotowane i dostarczone wcześniej Walentynki, które wprowadziły wszystkich obdarowanych w jeszcze lepszy nastrój.

Wszystkim uczestnikom dyskoteki, w imieniu SU, dziękujemy za wspólną zabawę.

Popcorn Day

Spuchnięta i popękana, właściwie zepsuta, bo po wybuchu. Ale uwielbiana przez wszystkich. Prażona kukurydza, z angielskiego popcorn. W Naszej szkole 19 stycznia z inicjatywy SU i SKO został zorganizowany Dzień Popcornu. Ależ wtedy w całej szkole unosił się zapach! Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły z chęcią wspierali Nasza inicjatywę.

👔👔 Międzynarodowy Dzień Koszuli 👔👔

13 stycznia odbył się w naszy szkole Międzynarodowy Dzień Koszuli. Koszula to ponadczasowy element garderoby. Poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może jej zabraknąć również w damskiej szafie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie zadbali o szyk i elegancję. Każda osoba, ubrana w stylową koszulę została zwolniona z odpowiedzi ustnej. Musimy przyznać, że gustowne stroje dziewcząt i chłopców zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję SU.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 19 października odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Po kilku latach przerwy w organizowaniu zabaw z powodu koronawirusa, uczniowie chętnie i licznie zjawili się by wspólnie tańczyć i bawić się. Zabawa była bardzo udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do tańca i pląsów. Porywała nawet najbardziej opornych. Miejmy nadzieję, że dyskotekowe wieczory staną się tradycją w naszej szkole, a amatorów tańca będzie przybywać. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę.

Wybory SU

5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu- Pani Natalia Machnio i Pan Marcin Skrok. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

  Przewodniczący SU Filip Wulczyńśki (8B)
Zastępcy:Zuzanna Rajkowska (8A)
                           Amelia Górska (8C)
Sekretarz SU  Dawid Antoniak (8B)
Skarbnik SU Wiktor Skoneczny (8B)

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Dzień Chłopaka z krawatem i muchą.

30 września to nie tylko znane wszystkim święto męskiej części naszej społeczności szkolnej, ale także dzień kreatywności i wyobraźni dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Uczniowie musieli zadbać o to, aby głównym elementem  ich stroju  była mucha lub krawat. Radość na twarzach uczniów porównujących swoje elementy garderoby może świadczyć o tym, że dzień był udany. 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy!

Męskiej części naszej Szkoły jeszcze raz życzymy sukcesów w życiu, dużo uśmiechów i wiele radości!

 

Rok szkolny 2021/2022

🐰🐣 Kiermasz Wielkanocy 🐰🐣

W dniach 04.04 – 08.04.2022r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny z inicjatywy SU oraz zespołu ds. promocji, który wprowadził nas w wiosenny, świąteczny nastrój.  Na kiermaszu można było kupić przeróżne świąteczne dekoracje przygotowane przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Pomysły wykonanych ozdób przeszły nasze oczekiwania. Wszystkie były tak piękne i atrakcyjne, że szybko znalazło swoich nabywców.
    Cały dochód -w kwocie 2051zł zostanie przeznaczony na zorganizowanie strefy relaksu dla naszych uczniów.

    Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób kupujących, którzy dzięki swojej hojności wsparli naszą inicjatywę. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności i szczodrości podczas zakupów, a także życzliwości dla nas i tego co wspólnie robimy.

🧦🧦 Kolorowe skarpetki 🧦🧦

21 marca, to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, czy Dzień Wagarowicza, to także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany Dniem KolorowycSkarpet. Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły okazali solidarność z osobami z trisomią 21 włączając się w akcję społeczną pokazującą akceptację i zrozumienie. Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary daliśmy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty.

#anythingbutabackpackday

Dzisiaj (11 marca) w naszej szkole odbył się Dzień Bez Plecaka! #anythingbutabackpackday Uczniowie w tym dniu wykazali się kreatywnością i przynieśli do szkoły dużo różnorodnych i ciekawych zamienników zwykłego plecaka. Były to, np. szuflady, worki, namioty, chusty oraz wiele innych. Z pewnością był to dzień pełen wrażeń dla uczniów jak i dla nauczycieli, którzy bacznie obserwali pomysłowość społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie przyniosło wiele radości i umiliło piątkowy pobyt w szkole.

❤️ Walentynki ❤️

14 lutego to dzień wyjątkowy, ponieważ to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Stałym elementem Walentynek jest wręczanie sobie ozdobnych kartek zwanych „walentynkami”. Z tej okazji SU wraz z opiekunami zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez sympatycznych Amorków , którzy mieli naprawdę dużo pracy. Uczniowie klas I-IV, którzy tego dnia przebywali w szkole otrzymali lizaki w kształcie serca. Jak zwykle inicjatywa ta dostarczyła uczniom wiele radości i pozytywnych wrażeń. Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego !!!

Zimowy krajobraz

Zima posiada wiele zalet, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować konkurs fotograficzny, którego tematem był zimowy krajobraz. Celem było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na walory tej pory roku oraz rozwijanie u uczniów podstaw z dziedziny sztuki jaką jest fotografia. Zainteresowani uczniowie wysyłali swoje zdjęcia w formie cyfrowej, a następnie specjalnie powołane jury rozstrzygnęło wyniki:
I m  zajęła Natalia Zychla,
II m zajął Adrian Głuch,
III m zajęła Melania Pacuszka,
Dodatkowo przyznane zostały wyróżnienia dla:
Amelii Górskiej, Jakuba Malczewskiego oraz Julii Burek.

Nagrody zostaną przyznane uczniom po zakończeniu nauki w formie zdalnej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranym.

Popcorn Day

19.01 obchodzony jest Światowy Dzień Popcornu. Tego dnia od samego rana zapach prażonej kukurydzy roznosił się po całej szkole. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dzieci z przedszkola miały okazję skosztować popcornu o różnych smakach oraz zobaczyć jak małe kukurydziane kulki przemieniają się w białe chrupiące przysmaki. To był bardzo smakowity dzień. Akcja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią opracowano harmonogram kiermaszu, żeby nie stwarzać zagrożenia.

Wybory SU

W środę 13 października 2021r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory poprzedziła prezentacja kandydatów, którzy opowiadali o swoich pomysłach, propozycjach, a także konkretnych działaniach. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

  Przewodniczący SU Tomasz Kruk (8B)
Zastępcy: Szymon Osuchowski (8A),
     Oliwia Goliat (8C)
Sekretarz SU  Filip Wulczyński (7B)
Skarbnik SU Julia Duliban (8B)

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Opiekunowie: p. Natalia Machnio i p. Marcin Skrok

Rok szkolny 2020/2021

🌷🌷Pierwszy Dzień Wiosny = Kolorowe skarpetki🧦🧦

21 marca to nie tylko data oznaczająca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 🌷

Tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki,🧦 najlepiej nie do pary, na znak naszej solidarności z osobami z trisomią 21 pary chromosomów, czyli z Zespołem Downa. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcję zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. 🧦🧦

 

🧡💜 Walentynki 💛💙

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek ogłosił dzień 15 luty dniem czerwonym. Uczniowie SU odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki, aby wręczyć im balony, lizaki i cukierki w kształcie serca. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w Nasze walentynkowej fotobudce. Tegoroczne Walentynki przyniosły dzieciom dużo śmiechu i radości.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup balonów i słodkości.

🎅🎅 Mikołajki 🎅🎅

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Mimo braku białego puchu w dniu 6 grudnia długo wyczekiwany Gość odwiedza wszystkie dzieci. Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień tematyczny powiązany z konkursem pt: „Świętujemy Mikołajki”. Zadanie polegało na zaangażowaniu jak największej ilości uczniów z klasy i przesłanie zdjęć w czapce mikołajkowej. Wygrała klasa, w której udział wzięła najwięcej uczniów. 
Miło Nam poinformować, że zwycięzcami konkursu została kl. 6B. 
Po powrocie do szkoły będzie czekała na Was nagroda.
GRATULUJEMY !!!

 

Dzień Spódnicy.

Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!

30 października przypada światowy dzień SPÓDNICY. Z tej okazji SU zorganizował dzień tematyczny. Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach.

🧍‍♂️🧍‍♂️Dzień Chłopaka z krawatem i muchą.🧍‍♂️🧍‍♂️

Mucha, krawat szyku doda! Niech trwa na kulturę moda!

30 września to wyjątkowa data. Postanowiliśmy wyróżnić ten dzień i wprowadzić do naszego ubioru coś charakterystycznego dla męskiej garderoby.
Dzień Krawata i Muszki, choć po raz pierwszy obchodzony w naszej szkole, spotkał się z dużym oddźwiękiem. We wszystkich klasach pojawili się uczniowie ubrani w muchę lub krawat. Prezentowali się wyjątkowo wytwornie. W zabawę zaangażowali się młodsi, starsi oraz nauczyciele.  Uwiecznione na zdjęciach krawaty pokazują, że są to bardzo twarzowe elementy ubioru. Nie jest to popularne święto, ale może tym bardziej warto je wprowadzić do szkolnego kalendarza, chociażby po to, by rozruszać dzieciaki i dać im chwilkę radości. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

    Wybory SU

Przewodnicząca SU Oliwia Goliat (7C)
Zastępcy: Szymon Osuchowski (7A),
Adam Danielewicz (7B),
Maria Gryzło (8A)
Adrianna Siwiec (8B).
Sekretarz SU  Oliwia Wulczyńska (8A)
Skarbnik SU Filip Kruk (7B)

Opiekunowie: p. Natalia Machnio i p. Marcin Skrok

Rok szkolny 2019/2020

Piżama Day

20 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy dzień tematyczny: PIŻAMA DAY. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie, z szlafroczkiem zarzuconym na plecy, przytulanką lub ulubioną podusią w ręce i w swoich domowych kapciach na stopach. Nagrodą dla uczniów przebranych w piżamy i inne stroje do spania było półgodzinne Piżama Party. Bardzo dziękujemy wszystkim przebranym uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i czekamy na następny dzień tematyczny.

Dyskoteka

img

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka, podczas której świetnie bawili się uczniowie klas 4-8. Zabawa była wyborna. Muzyka z najnowszych list przebojów, ale i ta starszej generacji porywała do tańca tych, którzy tańczyć lubią. Inni, to znaczy mniej zapaleni tancerze, obserwowali bawiących się. Może zabrakło im śmiałości? Miejmy nadzieję, że dyskotekowe wieczory staną się tradycją w naszej szkole, a amatorów tańca będzie przybywać! Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę!

Wybory SU

03.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. O funkcje przewodniczącego SU, sekretarza i skarbnika ubiegało się 6 uczniów z klas siódmych i ósmych. W głosowaniu brali udział uczniowie i uczennice klas 4-8.

img

 

Przewodniczący SU Adrian Witaszek (8A)

zastępcy: Wiktor Kozłowski (8B) i Filip Trzmiel (8A).

Sekretarz SU  Maciej Szyszka (8A)

Skarbnik SU Amelia Morawska (7B).

Opiekunowie: p. Natalia Machnio i p. Marcin Skrok