Noc Biologów

W piątkowy wieczór 14 stycznia 2022 roku chętni uczniowie naszej szkoły   z klas VII – VIII  pod opieką p. A. Wrochny i p. N. Machnio odwiedzili Instytut Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie  aby uczestniczyć w zajęciach XI edycji  NOCY BIOLOGÓW. Program imprezy był bardzo ciekawy i obfitował w  liczne wykłady, warsztaty i  pokazy. Podczas zajęć nasi uczniowie wcielili się w rolę laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i naturalnych kosmetyków. Dzięki  wysokiemu  poziomowi  przygotowania  zajęć,  ich różnorodnej tematyce i formie, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student czy naukowiec. Zajęcia te udowodniły nam, że biologia jest ciekawa  nie    tylko  dla  wtajemniczonych,  ale  można  przeżyć wspaniale zimowy wieczór w gronie ludzi na co dzień zajmujących się tą fascynującą dziedziną.