Koncert muzyki celtyckiej

18 marca uczniowie naszej szkoły odbyli niecodzienne spotkanie z muzyką celtycką, obejrzeli przedstawienie „Bajka o Leprechaunie” . Mówi się, że muzyka celtycka to muzyka radości i zabawy i trudno się z tym nie zgodzić. Nogi aż same podskakiwały do tańca. Zespół postarał się nie tylko o wspaniałe wykonanie celtyckich utworów, ale zadbał również o piękny wizerunek własny, prezentując tradycyjny kilt, czym jeszcze bardziej podkreślił charakter tego koncertu.

Nasi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia tańca irlandzkiego, który jest nieodłącznym elementem kultury celtyckiej. Poznali taniec jig, natomiast sami, pod kierunkiem występujących gości uczyli się kroków do tańca reel. Wszyscy świetnie sobie poradzili, a za odwagę otrzymali drobne upominki. Uczniowie mieli również możliwość poznania nieco egzotycznych instrumentów. Wszystkich najbardziej zachwyciły dudy, zarówno ich wygląd jak i brzmienie. Koncert okazał się nowym i ciekawym doświadczeniem.