Grupa 0a na zajęciach w „Słodkiej Robotce”

IMG_20190530_12580630 maja 2019 r. w ramach Dnia Dziecka, dzieci z oddziału przedszkolnego Oa wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Słodkości „Słodka Robotka” w Radomiu. Tam miały okazję poznać tajniki produkcji oraz zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków. Aktywnie uczestniczyły w tworzeniu smakołyków. W ramach warsztatów własnoręcznie wykonywały słodycze w formie lizaka: ślimaka, kręciołka oraz kwadratowych cukierków symbolizujących uśmiechniętą buzię, które samodzielnie pakowały. Słodkie pyszności, mimo pięknych kolorów barwione były głównie naturalnymi barwnikami bez użycia konserwantów. Najbardziej wyczekiwanym momentem była słodka degustacja, a zadowolenie nie schodziło  z twarzy uczestników. Na koniec kreatywnych zajęć, każdy otrzymał swoje małe dzieło.  To był twórczy i słodki Dzień Dziecka.