Szkoła Przyjazna Środowisku

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 3 czerwca w PSP 31 w Radomiu. Spotkanie było okazją do uhonorowania tych placówek, które wiedzą jak ważna jest ekologia i dbanie o środowisko.Głównym celem realizacji konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” było przekonanie dzieci i młodzieży do stosowania zasad ochrony środowiska w życiu codziennym.
Konkurs trwał od XI 2018 – IV 2019 i składał się z pięciu zadań: 1. „Segregujesz – środowisko ratujesz!”, 2. Ekoapel”, 3. „Ekoulotka”, 4. „Ekoprezentacja”, 5 „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami!”.

Nasz szkoła zajęła VIII m i zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł. Nagrody wręczali laureatom: wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska oraz prezes radomskiego przedsiębiorstwa Waldemar Kordziński. Specjalne podziękowania dostali również koordynatorzy konkursu z wszystkich placówek uczestniczących w konkursie. To właśnie dzięki nim rywalizacja przyniosła efekty w postaci ogromnej ilości zebranych odpadów, a przede wszystkim doprowadziła do zmiany postaw i zachowań uczniów związanych z selektywną zbiórką odpadów.