Zagnańsk – Oceanika i warsztaty entomologiczne.

Dnia 07.10.2019r. uczniowie klas VI  wraz  z opiekunami odwiedzili Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc. Wyjątkową atrakcję na skalę krajową stanowi zespół wielkoformatowych akwariów Oceanika. Uczniowie  zobaczyli wiele ciekawych zwierząt i roślin z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata.

Nasze zainteresowanie wzbudziły groźnie wyglądające rekiny i przepiękne koralowce. Oceanikę zwiedzaliśmy wraz  z przewodnikiem. Następnie uczniowie wzięli również udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których mogli  z bliska przyjrzeć się modliszce, obejrzeć kolorową kolekcję motyli czy  wziąć straszyka lub patyczaka  na rękę.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie najstarszego pomnika przyrody „Dębu Bartek” w pobliskim Zagnańsku. To była udana i ciekawa wycieczka