Europejski Dzień Języków Obcych

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. Celami obchodów tego dnia są przede wszystkim:

· ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;

· propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;

· propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W poniedziałek 28 września w naszej szkole w ramach celebrowania tego święta uczniowie wszystkich klas ubrali się w kolory flag krajów europejskich, przydzielonych przez nauczycieli języków obcych.

Ponadto klasy I-III oraz oddziały przedszkolne wzięły udział w konkursie piosenki angielskiej „Let’s sing”,który miał na celu

– Rozwijanie umiejętności wokalnych i językowych dzieci

– Rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu

– Propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę

– Motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób

– Utrwalenie i wzbogacenie leksyki

– Praca nad poprawną wymową

– Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa

Klasy starsze IV-VIII miały okazję uczestniczyć w konkursie „NA JĘZYKACH – idiomy i przysłowia w językach europejskich”. Ten szkolny konkurs plastyczny miał na celu:

– poznanie idiomów i przysłów funkcjonujących w językach europejskich,

– pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności plastycznych, zachęcenie utalentowanych uczniów do prezentowania własnej twórczości.

Nauczyciele języków obcych przeprowadzili tego dnia zajęcia kulturoznawcze.