SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Z przyjemnością informujemy, że  laureatką  wojewódzkiego konkursu „Smak ekologicznej żywności”  zorganizowanego przez   Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego została uczennica naszej szkoły –  Klara Wojciechowska .

Celem konkursu było zapoznanie się uczestników z tematyką związaną z zasobami ekologicznej żywności oraz postępującymi zmianami klimatu, co przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie ochrony i oznakowania żywności, rozwinięcia wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz kształtowania indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska i zdrowe odżywianie.

Tegoroczną formułą konkursu po raz pierwszy był test on –line.  Uczestnicy musieli rozwiązać 30 zadań, wykazując się wiedzą m.in. na temat  rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących, oznakowania zdrowej żywności oraz organizacji ekologicznych działających w Polsce.

Nagrodami w konkursie jest atrakcyjny sprzęt elektroniczny.

Gratulujemy!