Koncert edukacyjny

24 września uczniowie klas 1a,1b,2a i 3a wysłuchali pierwszego w tym roku szkolnym koncertu edukacyjnego pod tytułem „Pejzaż Polski”. W ramach koncertu muzycy zaprezentowali „Pejzaż polski”. Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły, takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski czy Zbigniew Namysłowski. Twórczość tych kompozytorów została zaaranżowana na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową. Obok Radomskiej Orkiestry Kameralnej, którą, poprowadził Jarosław Praszczałek – dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog i  popularyzator wiedzy o muzyce, kwartet „Cup of time”