Mini Eurowizja Pieśni Patriotycznych

W dniach 9 i 10 listopada w naszej szkole odbyły się występy uczestników konkursu „Mini Eurowizja Pieśni Patriotycznych”. W dniu 9 listopada występowali uczniowie z klas I-III, natomiast 10 listopada swoimi umiejętnościami wokalnymi popisywali się starsi uczniowie . Uczniowie zaśpiewali takie utwory jak: „ Rota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Marsz pierwszej brygady”, „Szara piechota”, „O mój rozmarynie”, „Nie jedź luby”, „Co to jest niepodległość?”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Szare szeregi”, „Dziewczyna z granatem”. Największą popularnością cieszyła się „Rota” i „Szara piechota”. Występy na żywo w sali gimnastycznej naszej szkoły oceniało jury w składzie: przewodnicząca p. dyrektor Aleksandra Kaleta, p.Elżbieta Polit, p.Beata Chudziak, p.Filip Kozyra. Ogólnie w konkursie wystąpiło ponad czterdziestu młodych patriotów, wykonując pieśni patriotyczne solo, w duetach, zespołach, zarówno z podkładem muzycznym, jak i z własnym akompaniamentem.

W związku z pewnymi trudnościami technicznymi musiano zrezygnować z transmisji konkursu w aplikacji Teams i prowadzić występy na żywo w Facebook. Dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzenia transmisji na żywo, była możliwość obejrzenia wszystkich występów naszych szklonych gwiazd w Internecie. Dzięki umieszczeniu nagrań w sieci występy naszych młodych artystów stały się znane szerszemu gronu publiczności. Cała społeczność szkolna miała możliwość zagłosowania na najlepszych ich zdaniem wykonawców na specjalnych kartach do głosowania. W Internecie można oddawać głosy na swojego faworyta do 17 listopada.