Chłopcy z Placu Broni

W  dniu 19 listopada 2021r. uczniowie klasy V b naszej szkoły wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl pt. „ Chłopcy z Placu Broni” . Sztuka na podstawie powieści Ferenca Molnara opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego, niskiego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia im, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym placu, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym.   Spektakl pełen przeplatających się radości oraz wzruszeń, idealny dla każdego pokolenia. Świetna gra aktorów wzbogacona  ruchem scenicznym, muzyką , ciekawe kostiumy, realistyczna scenografia oraz ekspresja świateł sprawiły, że  przedstawienie należy zaliczyć do bardzo udanych!