Lekcja oszczędzania z SKO

W piątek uczniowie klasy 1a wzięli udział w nowoczesnej lekcji oszczędzania pt. ”Czy pieniądze są nam potrzebne?” zorganizowanej przez Szkolną Kasę Oszczędności PKO Banku Polskiego. W trakcie zajęć uczniowie, razem z Pancernikiem szukali odpowiedzi na pytania- czy pieniądze są nam potrzebne, dlaczego ludzie posługują się  pieniędzmi, skąd mają pieniądze? Wykonali zadania i rozwiązywali problemy bliskie ich doświadczeniom. Nabyli wiedzę dotyczącą funkcji pieniądza, wyglądu i nominałów polskich monet i banknotów. Doskonalili umiejętności wykonywania prostych obliczeń pieniężnych, z którymi spotykają się w sytuacjach codziennych. Rozwijali też umiejętności współpracy w grupie oraz uświadomili sobie zależność pomiędzy pracą a zarabianiem. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali drobne prezenty z logo SKO.