Wycieczka do Lublina klas 7a i 7c.

31 marca 2022 roku klasy 7a i 7c uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Program wycieczki był bardzo zróżnicowany. Pierwszym punktem wyjazdu były warsztaty z robotyki i programowania 🤖 Było to połączenie zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO nasi uczniowie – robotycy konstruowali najprawdziwsze roboty. Po zbudowaniu robota według instrukcji przygotowanej przez instruktora konstruktorzy musieli go zaprogramować. Emocji było przy tym mnóstwo!

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w Lublinie pod opieką pana przewodnika, który pokazał najciekawsze miejsca Lublina oraz opowiedział o historii tego miasta. Uważne słuchanie słów okazało się niezwykle ważne, ponieważ kolejnym punktem wycieczki była gra terenowa 🎲. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy mieli do rozwiązania zagadki dotyczące Lublina i jego historii. Liczył się także czas wykonania zadań. Rywalizacja między zespołami była niezwykle zacięta!
Następnym punktem był posiłek w McDonald’s. Wycieczką kierowała sprawnie pani pilot, która ciekawie opowiadała nam o mijanych miejscach. Po emocjonującym dniu dojechaliśmy bezpiecznie przed szkołę.
Zadowoleni z wycieczki – mimo niesprzyjającym warunków atmosferycznych, bo było trochę zimno ❄️ – planujemy już kolejną wyprawę. 🚌🚌🚌🚌🚌