SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI

W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale konkursu   Smak ekologicznej żywności, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat ekologii i ekologicznej żywności, podnoszenie świadomości młodych konsumentów poprzez promowanie certyfikowanych produktów rolnictwa ekologicznego, kształtowanie postaw zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży oraz  indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska i zdrowe odżywianie. Uczestnicy musieli rozwiązać 30 zadań wykazując się wiedzą min. na temat  rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących, oznakowania zdrowej żywności oraz organizacji ekologicznych działających w Polsce.