Europejski Dzień Języków

Dnia 27 września 2022 odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Celem imprezy było ukazanie różnorodności językowo – kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Zarówno przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, jak i szkolna młodzież przybrały tego dnia barwy flag europejskich sąsiadów. Nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego przeprowadzili zajęcia na stacjach dydaktycznych, uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne z kodami QR i awatarami, brali udział w zabawach językowych oraz czytali łamańce językowe. Klasa 7AB uczestniczyła w lekcji otwartej z języka niemieckiego Weißt du das? – Czy ty to wiesz?. Uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w Konkursie z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Zwycięzcą został Jan Jach z klasy 7A, II miejsce zajęła Nadia Ziółek z klasy 7A, III miejsce należało do Adriana Kopyta z klasy 8C. Gratulujemy! Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólną zabawę!