#LaboratoriaPrzyszłości

Dzieci bez względu na wiek uwielbiają wszelkiego rodzaju klocki LEGO. Uczą one myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, ale też tworzenia i eksperymentowania. To zabawka najbardziej pobudzająca do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki. Z pozoru kawałek plastiku z wypustkami, które umożliwiają łączenie z innymi elementami. Ale właśnie ta możliwość łączenia, budowania i kreowania dziecięcej rzeczywistości umożliwia wszystkim konstruktorom nieograniczone możliwości zabawy i nauki. I tak właśnie uczniowie klasy VIIIb spędzili czas w szkolnej pracowni, która powstała w ramach programu Laboratoria Przyszłości z inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.